מדריך

יחי המלך

אבויה סאונד חוגגים 5 שנים של רגאיי ודאנסהול ומארחים את קינג אדיס סאונד (ניו יורק), הסאונד החשוב והמשפיע ביותר בהיסטוריה מחוץ לג'מייקה

ברזילי, תל אביב, 30-07-2010 23:00
יחי המלךיחצ

רחבת דאנסהול (מועדון):

 

קינג אדיס

אבויה סאונד

רודבוי סאונד

ג'וניור בראון

אפיקומן

 

 

רחבת יארד (חצר):

 

די ג'יי אלארם

הקטיק

וולטר

לויאל

ABUYA SOUND - מאז שפרצו לתודעה ב 2005 אי שם בצפון, הספיקו רוקר איי, סמדיקריס, דני קיור ורנאיי להפוך את אבויה לאחד הסאונדים המשובחים שצמחו במחוזותינו ולמרכיב בולט בסצנת הדאנסהול-רגאיי הישראלית. 

אחרי 5 שנים עמוסות בהופעות מעבר לים, מרומא דרך ברלין ועד הלסינקי, נסיעות לג'מייקה, ניגונים בכל פינה אפשרית בארץ וכמה מהפקות הדאנסים הכי זכורים שהיו כאן, הרביעייה לוקחת אוויר ומציינת יומולדת 5 חגיגי במיוחד עם כל הפאמילי ואורחים מיוחדים מכאן ומשם, כשבראשם הסאונד האגדי מברוקלין - קינג אדיס.

KING ADDIES - הסאונד סיסטם החשוב והמשפיע ביותר שצמח מחוץ לאי הג'מייקני, מפלצת הקלאשים מניו יורק ומי שהציג לעולם את הטריו האגדי: דני דרד, טוני מטרהורן ובייבי פייס. החל מסוף שנות ה 80 ולאורך שנות ה-90 תרבות הסאונד סיסטם מתחילה להשתנות ותור הזהב של הסאונד-קלאש (תחרות בין סאונד סיסטמז) מתחיל. בעידן בו הסלקטה הופך לדמות הדומיננטית והכריזמטית ביותר, והדאבפלייטס (הקלטות מיוחדות) הוא החומר המוזיקלי החשוב ביותר - קינג אדיס היה שם ועוצב כסאונד סיסטם האימתני של התפוח הגדול ואחד הגדולים והמשפיעים בעולם עד עצם היום הזה: מייטי קראון, בלאנט פאסי, פויזן דארט וסנטינל הם רק דוגמאות לחבורות שהולכות בדרך אותה סללו קינג אדיס לפני 2 עשורים, כשהוכיחו שסאונד גדול מסוגל לצמוח גם מחוץ לקינגסטון.

בייבי פייס, הסלקטה האגדי של אדיס, יגיע לארץ לראשונה לכבוד חגיגות ה-5 של אבויה ודי במבט חטוף בקופסת הדאבים שיביא איתו כדי לחוש צמרמורות עונג... אגדות רגאיי ודאנסהול כמו דניס בראון, גארנט סילק וסופרקאט לצד אגדות היפ-הופ ואר.אנ.בי כמו הווטאנג קלאן, פוג'יז, סנופ ונאס... אלה רק טיפה בים הספיישלים של אדיס, שנוחת בתל אביב כדי להעניק למאסיב הישראלי מכל טוב הסלקשן, חוויית סאונד-סיסטם מרגשת. 

אבויה חוגגים עם קינג אדיס, יום שישי ה-30.7, 23:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות