מדריך

הופעה קולקטיבית

יהוא ירון, הבסיסט הנחשק, והקולקטיב, אגודת המוסיקאים המוכשרים, נפגשים לדאבל פיצ'ר בירושלים

הצוללת הצהובה, ירושלים, 16-07-2010 22:00
הופעה קולקטיביתצילום: עטר רפפורט

"הקולקטיב" היא אגודה שיתופית (שאינה מוכרת לצרכי מס) של שבעה מוזיקאים, חברי ילדות צעירים ומוכשרים, המגיעים מתחומים מוזיקליים שונים ומגוונים. יחד הם מציעים מיקס של רוק, ג'אז, אלקטרוניקה, בלוז, ניו-פולק, פ'אנק ואמריקנה. תחת מטריית הקולקטיב מנהלים חבריה מספר פרויקטים, בניהם שניים מרכזיים: Roy Rieck & the Medley Bandו-Idan Rabinovici & Strange Folks.

חברי הקולקטיב הם: עידן רבינוביץ' (שירה, גיטרה, פסנתר, קלידים), רועי ריק (שירה, גיטרה, מפוחית), דניאל שוהם (גיטרות, סמפלרים, קולות), עמנואל סלונים (בס), יוסי מזרחי (גיטרות, כלי הקשה, קולות), רועי רבינוביץ' (סקסופון, קלידים, קולות), נדב לוזיה (תופים, כלי הקשה(.

אם לא נתקלתם בו מלווה את רות דולורס וייס, בטח ראיתם אותו עם פאניק אנסמבל. ואם לא שם, אז בטח ראיתם אותו מחופש במופע החיים של מוטי פנאן. או עם אביב גדג'. או אולי עם שישה נגנים שמחים? קטב מרירי? התזמורת הטרופית של איליאן פאנסנסוי? בשנים האחרונות, מבלי ששמתם לב, הפך יהוא ירון לבאסיסט/קונטרבאסיסט הכי נצפה בת"א.

עד 2006 היה על תקן מלווה ומאז הספיק להקים את "שישה נגנים שמחים", סופר-גרופ קברטי-קלייזמרי-ארצישראלי שמופיע עם חומרים מקוריים של יהוא, פרט למס' שירי משוררים (ואפילו שיר אחד של אבא שלו).

ב-2009 הוציא עם שי לוינשטיין וחיים רחמני אלבום של מוסיקה אקספרימנטאלית, תחת השם "קטב מרירי", וכעת הוא מתחיל להופיע עם חומרים מקוריים משלו, לקראת אלבום סולו ראשון. ההרכב מונה את שי לוינשטיין וטליה אליאב, ששיתפו פעולה עם יהוא ב"שישה נגנים שמחים", יונתן לויטל ואביב ברק (נקמת הטרקטור, אלג'יר).

יהוא ירון + הקולקטיב, יום שישי ה-16.7, 22:00, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות