מדריך

איך עושים תפוחים?

התפוחים מגיעים לסדנת אמן במיוזיק, עם הסודות והטכניקות שמאחורי הגרוב האינסופי שלהם

מיוזיק, תל אביב, 12-07-2010 19:00
איך עושים תפוחים?יחצ

יוני הלוי (תופים), אלון כרמלי (קונטרבס), ירון אוזנה (טרומבון), ארתור קרסנובייב (חצוצרה), אולג ניימן (סקסופון טנור וסופרן), יקיר ששון (סקסופון בריטון), ארז טודרס (פטיפונים), עופר "Schoolmaster" טל (פטיפונים) ואורי "mixmonster" ורטהיים (סאונדמן ואפקטים) מציעים Funk עשיר, מעורבב נקי - בלי מקלדות או מחשבים, עם היפ-הופ, ג'אז ואפילו ביג בנד. התוצאה היא מוזיקה שגורמת למי שמגיע להופעות של "התפוחים", לצפות ללא-נודע.

מאז 2002, אז הוציאו החברים את "מיץ", האלבום הראשון, הם מאלתרים על הבמה, עוברים בין סולואים של הנגנים לבין פלאי הסקארצ'ינג של הדי.ג'ייז החברים בלהקה וממלאים באנרגיות של יצירה חופשית, משוחררת מטאבו אבל מדוייקת במוזיקליות שלה, את החלל.

הגרוב של התפוחים לא תחום רק לגבולות ישראל. "Attantion!", אלבומם השני שיצא בישראל בשנת 2005, הצליח להוציא את החבורה העליזה החוצה לאנגליה ושאר מדינות אירופה. באנגליה זכתה הלהקה להוציא סינגל דרך חברת התקליטים Freestyle records. במקומות אחרים ביבשת, כמו גם באוסטרליה ובארצות נוספות ברחבי העולם, הפכו הטרקים של התפוחים למצרך קבוע על שולחנות הדי.ג'ייז המקומיים.

שיתוף הפעולה המוצלח של התשיעייה הגרובית עם Freestyle Records הביא ל-E.P המוצלח "7", שכלל חידוש מפתיע ל"killing in the name of" של רייג' אגיינסט דה משין ולהוצאתו, ב-2008, של האלבום השלישי "Buzzin about" על גבי ויניל ותקליטור. 2010, והלהקה ממשיכה להופיע בארץ ובעולם ולהוכיח שהחיבור בין נגנים חובבי אתגרים ודי.ג'ייז עם אהבה מיוחדת לנסיונות מעבדה משוכללים עובד מצויין.

סדנת אמן עם התפוחים, יום שני ה-12.7, 19:00, מיוזיק, בן שמן 4 תל אביב

תגובות