מדריך

די ג'יי שאדו בישראל

אגדת ההיפ הופ הבלתי מעורערת, די ג'יי שאדו חוזר לישראל לסט אקסקלוסיבי במיוחד שכולו על טהרת התקליטים

האומן 17, אברבנאל 88, תל אביב, 07-03-2013 23:00

תגיות: תל אביב, האומן 17, די ג'יי שאדו

DJ Shadow::

די ג'יי שאדו (ג'וש דיוויס) הוא ללא ספק דמות מפתח בהתפתחות ההיפ הופ האינסטרומנטלי והאלטרנטיבי. שאדו הוא בעל אחד מאוספי התקליטים המעניינים והנדירים ביותר בעולם כשבאוסף הפרטי שלו למעלה מ-60,000 תקליטים. אספנותו ומחקרו האין סופי אחר הברייק המושלם הפכו את עבודותיו כבר בתחילת דרכו למהפכניות. הסינגלים הראשונים ששחרר בלייבל הלונדוני בתחילת שנות ה-90 הפצירו בפני העולם על גאונותו והשימוש המיוחד של שאדו בסימפולים ליצירת מוזיקה מקורית הצליחה למשוך את תשומת הלב של סצנת הטריפ הופ הבריטית שעלתה באותן שנים.

הפריצה הגדולה של שאדו הגיעה בשנת 1996 כאשר הוציא את אלבום האולפן הראשון והסנסציוני, האלבום הציב אותו בחוד החנית של היפ הופ וזכה לביקורות נפלאות. דור שלם של נערי אינדי והיפ הופ כאחד גדלו והושפעו מההיפ-הופ האקספירמנטלי שמורכב כולו מסימפולים בלבד. בשנת 2001 זכה האלבום להיכנס לספר השיאים של גינס בהיותו "האלבום הראשון שכולו מסומפל" וכעבור 5 שנים אחר כך נכנס לרשימת "100 האלבומים הכי גדולים בכל הזמנים" של מגזין "טיים".

במהלך הקריירה שלו שיתף פעולה עם אומנים רבים בניהם: ביסטי בויז ,מייק די, ריצ'ארד אשקרופט ותום יורק אך יחד עם זאת סרב לבימאים ואנשי קולנוע כאשר התבקש למסור את שיריו כפס קול לסרטים.

כיום שאדו ממשיך במחקרו המוזיקלי, הוציא ארבעה אלבומי אולפן ושלל אלבומי אוסף, מופיע, מפיק אלבומים ומפזר השראה ברחבי העולם.

 

האזינו לשאדו בלייב סט בבוילר רום:

תגובות