מדריך

נסיעה טובה

מיכאל גוטליב, פסנתרן-יוצר, בהופעה בעקבות אלבומו החדש "נסיעה", המורכב משירי פופ תיאטרלי לצד בלדות שמתייחסות למציאות הישראלית מנקודת מבטו

תמונע, שונצינו 8, תל אביב, 26-10-2010 22:30
נסיעה טובהיחצ

 מיכאל גוטליב, זמר יוצר ופסנתרן שפעל עד לא מזמן בבוסטון, ארה"ב, שם כתב את מרבית שיריו ופיתח סיגנון אישי ומיוחד. האלבום הוקלט באולפני "Q Division" בבוסטון, ארה"ב (האולפנים שבהם פיקסיז הקליטו את אלבום הבכורה שלהם!!). הפופ התיאטרלי של גוטליב מתאר רגעים אינטימיים - לעיתים מצחיקים, לעיתים נוגעים ללב, לעיתים ציניים, אך תמיד כנים וחשופים. בקולו ניכר חיספוס המזכיר זמרים כמו אלביס קוסטלו ופרדי מרקיורי ובנגינתו על הפסנתר באים לידי ביטוי דווקא הצלילים מעולם הרוק והפופ באופן סוחף שחושף את אישיותו הכריזמטית. האלבום חושף הרכב מגובש בעל מרקם מיוחד המשלב כלים אקוסטיים (פסנתר, כינור וצ'לו) עם באס חשמלית ומערכת תופים. מעל כל זאת - קולו החם של גוטליב מאחד את המרכיבים השונים ובסופו של התהליך - נוצר אלבום אישי, מרגש ומקורי המשקף את עולמו הפנימי העשיר של גוטליב.

 

 

 

גוטליב עובד עם מוסיקאים ואמנים שונים, כזמר, כמעבד, כמפיק, כמלחין וכפסנתרן. במהלך השנים שיתף פעולה בפרוייקטים שונים בארץ ובארה"ב. בינהם, הפרוייקט "מים רבים" של אחותו, מוסיקאית הג'אז, איילת רוז גוטליב. גוטליב השתתף ב"מים רבים" (שיצא בתפוצה עולמית בלייבל 'צדיק') כזמר ראשי, ובמסגרת זו זכה לביקורות חמות מהקהל ומן העיתונות.

 

תגובות