מדריך

קשר הירח

Moon Duo, צמד הספייס-רוק האמריקאי, מגיע לישראל במסגרת הטור האירופאי שלהם. דידי דוקסין מפרטת למה כדאי לכם ללכת לראות אותם

אוגנדה, ירושלים, 11-08-2010 21:00
קשר הירחיחצ

נכתב עלי ידי: דידי דוקסין

מון דואו הם צמד ספייס-רוק אמריקאי מסאן פרנסיסקו, שלוחה יצרית של אריק ג'ונסון, הגיטריסט והזמר של Wooden Shjips (הולי מאוטן) והקלידנית סנאה ימדה שמגיעים השבוע לביקורם הראשון בארץ. בדומה ל Wooden Shjips, מון דואו מושפעים מרוק קליפורני פסיכדלי של סוף שנות ה- 60 ותחילת ה-70. לשתי הלהקות משיכה לרפיטאציה של מקצבים היפנוטיים ולווינטג' דיסטורשיין כבד, אבל מון דואו מוסיפים רובד נוסף לערפל של וודן שיפס, מקום בהיר ואופטימי יותר שמושפע גם מקראוט-רוק, ומההרכב האגדי NEU!. קשה גם להתעלם מהדמיון הווקאלי בין ג'ונסון ואלן ווגה (Suicide). מון דואו לוקחים את המאזין למעין מסע מדיטטיבי ורדוף רוחות למיינדסקייפים מטופטפים שמצליחים אף להרקיד.

מון דואו מגיעים לארץ במהלך הטור האירופאי שלהם שכולל את כל הפסטיבלים החשובים בעולם כשהם בשיאם לשתי הופעות, אז אם בא לכם לחוש במה שבאמת קורה עכשיו בעולם בסצנות האנדרגראונד והאינדי, ולא, שוב מה שקרה לפני 6 או 10, או 30 שנה... קצ'ינג! 

החימומים להופעות נבחרו בקפידה בשביל לבנות ערבים מיוחדים וקונספטואלים. באוגנדה יחממו אמזונקוז ו -

 Cassexxe Vibrato, שהן אבירות הג'דיי הירושלמיות זוהר שפיר (Nico Teen) ואולה סבצוק, ההרכב הסקסי ביותר בסצנה שמשלבות קלידים, באס וטייפ-לופים: שכבות שכבות של פאטרנים ריתמיים רפטטיבים מהקלטות על טייפים ויוצרות מעיין טכנו-ווינטאג'י שיעשה לכם רטוב. אם עוד לא תפסתם אותן בפסטיבל טייפים בצימר או באוגנדה, May the force be with you ותגיעו. בהופעה בלבונטין 7 יחממו מוג'הדין, האגדיים, שעליהם, כבר נאמרו רק נפלאות, אפלוליות. על הדרך תבדקו עוד כמה שותפים לשיזוף ולטיפטוף הקליפורני בשלל גווניו השונים:  

Sun Araw, Pocahaunted, Wet Hair, Magic Lantern, Sic Alps, The Oh Sees & any act related to John Dwyer, Young Prisms, Ty Segall, 

Comets on Fire, Om...  

מון דואו בישראל, יום רביעי ה-11.8, 21:00, אוגנדה, אריסטובלוס 4, ירושלים

יום חמישי ה-12.8, 22:00, לבונטין 7, ת"א

בתמונה Cassexxe Vibrato ( צילום: יונתן פזי )

 photobucket

תגובות