מדריך

4 שנים ללבונטין

מועדון הלבונטין חוגג 4 שנות פעילות בשלושה ימים עמוסי הופעות. עם אלקטרה, בום פם, שלומי שבן ועוד

לבונטין 7, תל אביב, 12-07-2010 20:00
4 שנים ללבונטיןיחצ

לבונטין 7 חוגג ארבעה שנות פעילות מלאות במוזיקה בשלושה ימים מלאי הופעות. ביום הראשון לחגיגות יגיעו האמנים הבאים:

אלקטרה - הוקמה בחורף 2001 בתל אביב, אך את אלבום הבכורה שלה הוציאה רק ב-2004. בתחילה מנה ההרכב את הסולן ניצן חורש, לשעבר חבר בלהקת קנאק/פופ עם רועי ארד ושי נובלמן, הגיטריסט אורי כינרות מלהקת בום פם, הבסיסט ינאי ניר שהיה חבר בלהקת הזוהרים והמתופף יוני טננבאום, אחיו של מתופף להקת רוקפור איסר טננבאום. לאחר שינויים שעברה הלהקה, היא יצאה ב-2003 להופעות כשלישייה: חורש, טננבאום והבסיסט דורון פרחי. באפריל 2004 הוציאה, כאמור, את אלבום הבכורה Come Inside דרך הלייבל העצמאי "נו דיסטריביושן". את האלבום הקליט ההרכב המקורי, והוא הופק מוסיקלית על ידי חורש וחברתו לחיים, שרון קנטור.

ביולי 2004 הוחתמה אלקטרה בחברת מו"לות המוזיקה הבינלאומית EMI Publishing. אי.פי רמיקסים לשיר הנושא ראה אור באוגוסט 2004, בהשתתפות האמנים האלקטרונים נדב רביד, גיא גרבר ועדי גלברט.

כעת שוקדת הלהקה על אלבומה השני וכבר שחררה שני סינגלים ממנו: Coming To Get You והקאבר לדונה סאמר, I Feel Love.

בום פם - שנה עמוסה עברה על בום פם, בה הספיקו לחרוש את הארץ והעולם ולהופיע בפסטיבלים נחשבים, "לחמם" את גוגול בורדלו, מתיסיהו, להופיע בהיכל התרבות עם הפילהרמונית ולהקליט אלבום שלישי מפוצץ בשם Alakazam שייצא בלייבל המקומי המשובח אודיו מונטאז'.

ירונה כספי  - הוציאה לפני כשנתיים את אלבום הבכורה שלה "תני לשתיקה לבעור" שיצא לאחר כעשר שנים של פעילות בסצינת המוזיקה המקומית. ירונה הייתה חברה בסצינת המוזיקה הבוערת של שנות ה-90 כאשר בגיל צעיר הצטרפה ללהקת "גוונים כהים" שם הייתה הבסיסטית. לאורך השנים שיתפה כספי פעולה עם אמנים רבים ולאחר עשר שנים יצא אלבום הבכורה המצופה של הזמרת. ב-2008 יצא אלבומה השני - "הירקון 51".

שלומי שבן  - החל לנגן על פסנתר ולכתוב שירים בגיל צעיר וסיים בהצטיינות את ה"רויאל קולג'" בלונדון. במקור הוא היה פסנתרן קלאסי וניגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה. כמו כן שיתף שבן פעולה עם ערן צור, אסף אמדורסקי, אפרת בן צור, הדרה לוין ארדי, שלומי שבת, להקת בת שבע ועוד.

שבע שנים אחרי אלבום הבכורה המוצלח, "שלומי שבן",  חגג את הוצאת אלבומו השני "עיר"  בסיבוב הופעות ארצי בו יצא שבן להופעות במספר מועדונים ברחבי הארץ. את הסיבוב מפיק מוזיקלית רע מוכיח, שגם מתופף בלהקה המלווה את שלומי.

ב-2009 יצא "מגדל הפזמון" בו הוא מבצע רק שירים של יוצרים אחרים, כמו רנדי ניומן, ערן צור, מאיר אריאל ועוד. תוך כדי שהוא מלווה את עצמו בפסנתר וכלי נגינה נוספים, שבן מציג פרשנות מקורית לשירים, וחושף את היכולת הווירטואזית שלו כנגן.

משתתפים נוספים: אומן האור ומלך הסבון, בני בשן מארח את איתמר רוטשילד, Zork, נעם נבו מארח את דפנה קינו והפתעות נוספות

יום הולדת ללבונטין, יום שני ה12.07, 20:00, לבונטין 7, תל אביב.

תגובות

  • אז רגע

    ירונה כספי הוציאה גם אלבום בכורה וגם אלבום שני ב 2008? סחטיקה על ההספק.

    אחד שעושה חשבון, 12-07-2010 16:32