מדריך

לרצות את האפשר

רונה קינן במופע אקוסטי עם שירים משלושת אלבומי הסולו וממגוון שיתופי הפעולה לאורך השנים

פלורה, רחובות, 01-08-2010 22:00
לרצות את האפשריחצ - שרון דרעי

רונה קינן היא זמרת, נגנית ומלחינה. היא נולדה ביפו לסופר והעיתונאי עמוס קינן וחוקרת הקולנוע והסופרת נורית גרץ. הופעתה הראשונה מול קהל גדול הייתה בשנת 1997 כשהשתתפה במופע שיצר ערן צור לפסטיבל "נקסט": אתה חברה שלי - שירי יונה וולך המולחנים. קינן הלחינה למופע את שיריה של וולך "ההכרה שלי נמוגה" ו"קסיוס", שרה (סולו בשירים אחדים וקולות רקע באחרים) וניגנה בגיטרה חשמלית ואקוסטית. לאחר הצלחת המופע, יצא המופע כאלבום.

משנת 1998, הופיעה יחד עם טל גורדון בגרסאות עדינות לשיריה של גורדון. המופע, שתוכנן בתחילה להיות חד פעמי הצליח מאוד והפך לסיבוב הופעות בן שנתיים והוחלט אף להקליטו ולהפיץ אותו באלבום, אשר יצא בשנת 1999 - "רציתי שזה לא ייגמר". בשנת 2000 השתתפה קינן בשירת קולות באלבומו של ערן צור "תכלית בתחתית". בשנת 2001 החלה קינן בסיבוב הופעות משלה והפיצה EP ובו ארבעה משיריה: "Train", "Tips", "אהבה שקופה" ו-"Earthquake".

בשנת 2003 חזרה קינן להופיע, לקראת אלבום הסולו הרשמי הראשון שלה, "לנשום בספירה לאחור". את צאת האלבום, בהפקתו של יזהר אשדות, לנשום בספירה לאחור יצא במאי 2004, אחרי עבודה של כחמש שנים, והוא כולל שירים בעברית ובאנגלית. לאחר צאת האלבום יצאה קינן לסיבוב הופעות אקוסטי בכל רחבי הארץ, אשר כלל אותה ואת נגן הגיטרה ערן וייץ. בשנים אלו עבדה על אלבומה השני, "עיניים זרות" אשר יצא בפברואר 2007.

בימים אלו יוצא אלבומה השלישי - שירים ליואל. ההופעה מביאה לבמה את האלבום החדש "למה הלכת ליער האפור" בשלמותו. האלבום עוסק ביואל - דמות המבוססת על דמותו של קינן האב, ומבקש לחקור את סיפור חייו הפרטי כאנלוגיה לסיפור החיים של בני דורו. הביצועים האקוסטיים של רונה משתלבים בנגינה של הרכב מלא הכולל קונטרבס, פסנתר, תופים וגיטרה, ושלישייה של שני נשפנים וקשתנית צובעים את האזורים הדרמטיים בהופעה, ויוצרים תחושה של התקדמות בסולם השנים ונוכחות של נרטיב מתפתח. 

רונה קינן בהופעה, יום ראשון ה-1.8, 22:00, פלורה, פארק המדע, רחובות

תגובות