מדריך

אה גרויסע דיוויזיה

הבלקן רייב – ליין מסיבות מזרח-אירופאי-ים-תיכוני – חוזר לסיבוב החודשי בלבונטין ומארח את אוי דיוויז'ן. אחרי ההופעה: דיג'יי בלקדן

לבונטין 7, תל אביב, 22-07-2010 23:00
אה גרויסע דיוויזיה

 אוי דיויז'ן משחזרים שירי עם יהודיים ותיקים (שכמה מהם נוגנו בחתונות ובתיאטראות היהודיים בתחילת המאה הקודמת) ע"י האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות וביצועם מחדש עם נאמנות למקור. אוי דוויז'ן לא מנגנים כלייזמר "מודרני" או משלבים סגנונות, אלא מבקשים לשחזר במדיוק את המוזיקה שהולכת ונכחדת שניגנו אבות אבותיהם בימים שלפני המלחמה באירופה. החומרים של הלהקה הם שילוב של קטעים אינסטרומנטאליים ושירים שנוגנו בחתונות, בתיאטרון היידי ובשאר אירועים לצד שירים רוסיים. הביצועים מבקשים להישאר נאמנים למקור והם תוצאה של האזנה מוקפדת להקלטות ישנות ונדירות.

הדיויזה מנתה בראשיתה שני חיילים בלבד: הכנר גרשון לייזרסון והאקורדיוניסט אסף תלמודי. לאחר זמן מה הצטרפו להרכב אחיו של תלמודי אייל (קלרינט), הקונטרבאסיסט טוכמן (בעל "עבר מוסיקלי יהודי", למשל בהרכב בין השמשות) ונועם ענבר, סולן הבילויים, שצחצח את כשרונו ביידיש.  

הפעם המופע המיוחד יכלול דו קרב לרגל חצי גמר המונדיאל: נינו ביטון (מרוקו) נגד אמיל קרויטור (מולדבה). אורחים נוספים: מאיה דוניץ והראל אמסלם.

 אוי דיויז'ן בהופעה, יום חמישי ה-22.7, 23:00, לבונטין 7, תל אביב

תגובות