מדריך

Get Ur Freak On

מיסי אליוט, אמנית ההיפ-הופ המצליחה מאמריקה, מגיעה ארצה להופעה אחת בלבד. מופע אורח: הדג נחש

ביתן 1, גני התערוכה, 15-07-2010 20:00
 Get Ur Freak Onיחצ

מיסי אליוט, אחת האמניות המשפיעות של עולם המוזיקה האמריקאי תגיע לארץ לראשונה. עם לא פחות משישה אלבומי מולטי פלטינה מיסי אליוט היא אמנית ההיפ הופ הנשית הנמכרת ביותר בכל הזמנים. בארצות הברית בלבד היא מכרה למעלה מ- 7 מיליון אלבומים, זכתה בשישה פרסי גראמי ובאינספור פרסים נוספים וכיכבה על שורה ארוכה של שערי מגזינים. מיסי עומדת מאחורי להיטי ענק דוגמת: The Rain (Supa Dupa Fly), Hot Boyz, Get Ur Freak On, One Minute Man Work It, Pass That Dutch, Lose Control ועוד רבים. 

 

מיסי אליוט היא קיסרית שבנתה את האימפריה שלה במו ידיה. עולם המוזיקה הוא עולם של גברים, על אחת כמה וכמה עולם ההיפ הופ. עובדות אלו לא עצרו את מיסי אליוט, זמרת/ ראפרית ומפיקה מלהפוך לכוכבת על תוך כדי שהיא שומרת על לוק שלא מיישר קו עם האופנה המקובלת. מיסי מחזיקה את המושכות לאורך כל הקריירה שלה כשהיא לא מפסיקה לחדש ולהתחדש, להעיז ולהשפיע. יחד עם חבר הילדות שלה ושותפה ארוך השנים להפקה Timbaland החלה מיסי להפיק ובהמשך הפכה לאחת המפיקות וכותבות השירים המבוקשות, עד היום עבדה עם ביונסה, מדונה, וויטני יוסטון, ג'נט ג'קסון, כריסטינה אגילרה, ג'סטין טימברלייק, אאליה, דסטיני'ז צ'יילד ורבים נוספים. היא עומדת בראש חברת התקליטים שלה Goldmind, ובה הצמיחה את הקריירה של Tweet.  

 

מיסי אליוט נולדה ב- 1971 כמליסה ארנט אליוט בפורתסמות' וירג'יניה,  ב- 1971 בת יחידה. בגיל 4 החליטה שהיא רוצה להיות אמנית. בעקבות עבודתו של אביה המשפחה נדדה הרבה, מיסי שאובחנה כמחוננת קפצה שתי כיתות אך לא גילתה עניין רב בבית ספר. היא חוותה ילדות קשה שכללה אונס על ידי בן דודה כשהיתה בת 8 וגדילה בצל אב שנהג להכות את אמה. כשמיסי היתה בת 14 עזבו מיסי ואמה את הבית. 

ב1990 הקימה מיסי להקה בשם Fayze שצדה את תשומת ליבו של מפיק. הלהקה עברה לניו יורק והוחתמה בחברת התקליטים היוקרתית Elektra, שם הלהקה שונה ל- Sista ושמו של המפיק המוזיקלי שלה (השכן של מיסי מילדותה) שונה ל-Timbaland. מיסי וטימבלנד חברו יחד להפקת אלבומה השני של אאליה שיצא ב- 1996 ומכר פלטינה כפולה תוך כדי שהוא הופך את מפיקיו לכוכבים. מיסי הופיעה בכמה שירים של פאף דאדי שקיווה להחתים אותה בלייבל שלו Bad Boy אבל במקום חוזים מפתים מכמה חברות, מיסי בחרה להקים חברת תקליטים משלה. אלבום הבכורה שלה Supa Dupa Fly שיצא ב- 1997, ב - Goldmind מכר פלטינה, עולם המוזיקה שאחריו, אינו כשהיה. כל אלבומיה זכו להצלחה כלכלית וביקורתית אדירה. 

מיסי אליוט בהופעה, יום חמישי ה-15.7, 20:00, ביתן 1, גני התערוכה

תגובות