מדריך

כל הג'אז הזה

יומיים של ג'אז בלבונטין עם מיטב הפסנתרנים. בן המשתתפים: קיט דאונס, שי מאסטרו, מאיה דוניץ ודניאל שריד

לבונטין 7, תל אביב, 13-06-2010 21:30
כל הג'אז הזה

יומיים של שלשיות ג'אז בלבונטין לקראת הגעתו של צ'יק קוריאה להיכל התרבות. משתתפים:

Kit Downes  - מהפסנתרנים הצעירים הבולטים באירופה היום, מגיע לארץ בפעם הראשונה עם השלישייה שלו ( הבסיסית קלום גורלאי והמתופף ג'יימס מדרן ) במיוחד לרגל פסטיבל פסנתריו.

קיט נבחר על ידי הבי בי סי לקבל את פרס כוכב הג'ז העולה של שנת 2008. מאז ממשיך להכות גלים ברחבי העולם בשילוב הנדיר שעושה בין ג'ז, מוסיקה קלאסית, מוסיקה חדשה ומוסיקה אירית. קיט משלב בין בלה ברטוק, קיט' ג'ארט ורופוס ווינהרט באותה נשימה ומהווה היום את אחד הקולות החשובים בפסנתרנות הג'ז העולמיים.

שי מאסטרו  - הפסנתרן הצעיר והמטאורי מהטריו של אבישי כהן (הקונטרבסיסט) מנהיג הרכב חדש משלו. איתו בהרכב שניים מטובי הנגנים היום בארץ, אמיר ברסלר על תופים וגלעד אברו על קונטרבס.  ההרכב מנגן בעיקר חומרים מקוריים של מאסטרו ועיבודים שלו.

עומרי מור -  אחד הנגנים המבריקים והמפתיעים בסצנת הג'אז בשנים האחרונות, נחשף לקסמה של המוסיקה האנדלוסית מן המגרב (צפון אפריקה) כבר בגיל  14 כשפגש בנגן העוד והפייטן חנניה (נינו) ביטון, ממנו למד את יסודות המוסיקה שהולחנה בספרד המוסלמית של המאה ה10- וה11- ונשתמרה בקרב יהודי צפון אפריקה. במופע ישלב מור עם הרכב הטריו שלו ועם אורחים נוספים בין שפת הג'אז למוסיקה האנדלוסית במבחר צורות ביטוי מוסיקליות.

אלון תייר - בן 21, בוגר ביה"ס לאומניות ע"ש תלמה ילין, ואחד הקולות המקוריים והמרתקים ביותר בסצנה המקומית מזה שנים.

מאיה דוניץ - פסנתרניתמלחינה וזמרת המקליטה ומופיעה בישראל ובחו"ל במנעד רחב של סגנונות מוזיקליים. מזה עשור מאיה הנה אחת הקולות החשובים והמשפיעים ביותר דרך גוף היצירה הפורה והרדיקלי שלה.

דניאל שריד - נודע בעיקר כמוסיקאי בגילדת הג'אז האלטרנטיבית על נגזרותיה הפריסטייל והאוונגרד. מוסיקלית, שמו של שריד פסנתרן בוגר ה- New School בניו יורק, נקשר בשיתופי פעולה עם סצינת הג'אז המאלתרת בארץ לצד אמנים כגון הרולד רובין, מאיה דוניץ, אסיף צחר, אורי קפלן, יוני סילבר, אריאל ערמוני, אריאל שיבולת, וחגי פרשטמן. כפסנתרן התארח באלבומים רבים אך שניים יכולים להירשם על שמו רשמית Cries of Disillusion) ו Pearls of Peril   - שניהם יצאו ב2001)

טל הפטר -  פסנתרן, מלחין וזמר הידוע גם בכינויו "ניסים צדוק". טל הפטר יוצר חיבור מרתק בין מוסיקת פופ מזרחית ומסורות הג'ז והמוסיקה הקלאסית. במסגרת פסטיבל פסנתריו חוזר טל לפורמט של הג'ז טריו בקולו הייחודי והססגוני.

יומיים של ג'אז בלבונטין, ימים א-ב, 13-14.06, 21:30, לבונטין 7, תל אביב

תגובות