מדריך

ג'אז מהאגדות

ג'ימי קוב, מתופף הג'אז האגדי, שניגן בין השאר עם מיילס דיוויס, בילי הולידיי ועוד, מגיע לסיבוב הופעות קצר בישראל

מרכז רפפורט, חיפה, 28-05-2010 20:30
ג'אז מהאגדות

ג'ימי קוב, מתופף הג'אז בן ה-80 הקליט לראשונה בתזמורתו של הסקסופוניסט ארל בוסטיק, לאחר מכן הופיע והקליט עם הזמרות בילי הולידיי ודיאנה וושינגטון, בהרכביהם של קלארק טרי, דיזי גילספי, ונגן האלט קנונבול אדרלי עימו המשיך קוב לנגן כאשר חמישיית מיילס דיוויס הפכה לשישייה.

קוב החליף את המתופף פילי ג'ו ג'ונס בשנת 1957 ושהה עם מיילס דיוויס עד שנת 1963, הוא הופיע והקליט עם מיילס דיוויס בשנות הזוהר של החמישייה ותועד על גבי אלבומים רבים שנחשבים לאבן דרך בהתפתחות הג'אז. ביניהם: "Someday My Prince   "Live at Carnegie Hall" ," Will Come, "Sketches of Spain" ,"Live At the Blackhawk"  ו- "Kind Of Blue". לאחר שהוחלף בשנת 1963 על ידי המתופף טוני ויליאמס, המשיך קוב לעבוד עם יחידת הקצב של מיילס (וינטון קלי, פול צ'מברס וג'ימי קוב) כשאשר היא תומכת ומלווה את הגיטריסט ווס מונטגומרי.

בהמשך השנים עבד עם ענקי ג'אז כמו: הגיטריסט קני בורל, הטרומבוניסט ג'.ג'. ג'ונסון, הזמרות שרה וון (9 שנים) וננסי וילסון, הסקסופוניסטים סוני סטיט וג'ורג' קולמן, החצוצרן נט אדרלי, הפסנתרן הנק ג'ונס, הבאסיסטים רון קארטר ודייב הולנד והרשימה עוד ארוכה.

ג'ימי קוב בהופעה, יום שישי ה-28.5, 20:30, מרכז רפפורט, שד' הנשיא 138, מרכז הכרמל,חיפה 

תגובות