מדריך

ערבי שיושב בצל

בסאם בירומי מפזר מסרים של שלום, חופש ורוקנרול וכל זאת על ריפים של רוק איכותי

לימה לימה, תל אביב, 16-05-2010 21:30
ערבי שיושב בצל

בסאם בירומי, נולד בשנת 1977 בעיר עכו למשפחה מוזיקלית, הסבא "סודקי שוקרי" נולד במצריים ולמד אצל המוזיקאים והמלחינים הכי חשובים במצריים והדוד "סמיר שוקרי" אשר נחשב לאחד הזמרים הבולטים של הזמר המזרחי בשנות השמונים והתשעים.

אביו של בסאם עבד על ספינה והפליג בכל העולם וכחובב מוזיקה מושבע אסף לעצמו כמות גדולה של תקליטים מכל רחבי העולם, וכבר בגיל צעיר בסאם נחשף לסגנונות רבים ומגוונים של מוזיקה. בגיל 6 הצטרף למקהלת ילדים והחל להופיע, בגיל 15 הקים להקת מטאל השרה באנגלית ובגיל 21 היה אחד ממייסדי להקת הרוק הערבי "ח'אלס".

בשנת 2005 במקביל להיותו הסולן של "ח'אלס" החליט בסאם לצאת לקריירת סולו. במקביל להתפתחותו המוזיקלית החליט בסאם ללמוד את מקצועות הבמה, הצטרף לסטודיו למשחק ולמד משחק, עמידה על במה, עמידה מול מצלמה ועוד.במהלך לימודיו הופיע בסאם בתוכניות טלוויזיה, תוכניות אירוח, סרטים וסדרות.

בסאם שר בשפה הערבית על ריפים של רוק איכותי ופונה לקהל הערבי והיהודי כאחד. הדגל של בסאם צבוע במסרים של חופש, שלום ורוק אנד רול. כיום נחשב בסאם לאחד הגורמים המרכזיים והמשפיעים בהחדרת הרוק למגזר הערבי. בסאם כותב ומלחין את רוב שיריו ומושפע מקשת רחבה של סגנונות כגון הרוק הקלאסי, המוזיקה הערבית והרוק הישראלי.

מופע פותח : Nasser halahlii -אלקטרו

באסם בירומי - שירהיאיר רובין -גיטרות וקולותגיא וייגנסט - קלידים וקולותאלעד זהבי - בסעודד סיידא - תופיםראסן בירומי -עוד חשמלי ,דרבוקה

תגובות