מדריך

תגובה מהירה

ג'ונו ריאקטור, הרכב ייחודי שמשלב מוסיקה אלקטרונית עם אלמנטיים שבטיים, מגיע לארץ להופעה אחת ויחידה

בארבי, תל אביב, 07-05-2010 22:00
תגובה מהירהיחצ

ההרכב Juno Reactor מגיע בפעם השלישית לישראל:

בן ווטקינס ומיק מקויר הם ההרכב Juno Reactor, הרכב ייחודי המשלב מוסיקה אלקטרונית עם אלמנטים שבטיים ונחשב בעולם לאחד מההרכבים המצליחים והאיכותיים.

ההרכב נוצר בשנת 1990 ע"י ווטקינס והוולק כפרויקט אמביינט ניסיוני לכתיבת מוזיקה לליווי מופע פסלים אמנותי של הפסלת נורמה פלצ'ר שנקרא 'פרויקט הטיל'.

אחרי שנים של פעילות מגוונת, בן ווטקינס שיחרר בשנת 1996 את הסינגל  Jungle High בלייבל 'פרפקטו' לצד רימיקס של פול אוקנפלד - וכך למעשה יצר את ג'ונו ריאקטור. על מנת לא להישאב לחזרה עצמית, בנאליות ושעמום, התחיל ההרכב להשתמש במהלך השנים בכלים חיים ומוזיקאים 'אמיתיים' וגיבש לעצמו סגנון מוזיקלי ממוקד ומיוחד. ג'ונו, הנחשב לפורץ דרך בתחומו, מושך סביבו התעניינות עולמית בלתי פוסקת, גם בזכות השינויים הרבים והאלמנטים החדשים אותם הוא מקפיד להכניס להרכב.

ההרכב ביסס לעצמו מעמד איתן בסצנה האלקטרונית שתחילתו ב- 93', כאשר הוציא את הסינגל המצליח "היי אנרג'י פרוטונס". באותה שנה יצא אלבום הבכורה של הלהקה בלייבל הנחשב" נובה מיוט" אלבום זה שילב אלמנטים של רוק כבד עם פסיכדליה ואמביינט. 

ב- 97' הוציאו את אלבומם "bible of dreams" שזכה להצלחה גדולה והפך מאז לקלאסיקה אלקטרונית, האלבום מאופיין בשילוב של רוק ומוזיקה ים- תיכונית אינסטרומנטלית עם סימפולים קוליים ומקצבים שבטיים שמאפיינים את הלהקה וסגנונה המוזיקלי העשיר.

בין היתר יצרו ג'ונו ריאקטור גם מוסיקה לסרטים רבים, בניהם 'מטריקס', 'מורטל קומבט', 'פרויקט המכשפה מבלייר' ועוד. לארץ מגיעים ג'ונו ריאקטור בהרכב ייחודי של 7  נגנים על הבמה, יחד עם ההרכב הדרום-אפריקאי Amampondo. השילוב ביניהם הוא מהמסקרנים והמעניינים שנראו בשנים האחרונות. 

ג'ונו ריאקטור, יום שישי ה-7.5, 22:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

תגובות

  • שיר חדש "לוט והמלאכים" -מירנה דה פז

    קראתי את המילים "לוט והמלאכים" של מירנה דה פז, יש כאן סיפור בתוך שיר מעניין...מירנה, מתי כבר אוכל לשמוע את הסינגל??? רועי.

    רועי נס, 29-10-2010 12:24