מדריך

YARD STORM - Old & Gold Edition

הליין החודשי שכולו רגאיי-רוטס-דאנסהול- ראגמאפין מארח את הסאונדסיסטם מניו יורק KING ADDIES

גגרין, סלמה 46, תל אביב, 25-05-2017 22:00

תגיות: רגאיי, גגרין, KING ADDIES


אי שם במהלך שנות ה80, סנסציית הסאונדסיסטם אשר כבשה את ג'מייקה כבר עשרות שנים לפני, נכנסה לאחת התקופות המיוחדות ביותר שלה ברחבי העולם - במיוחד במקומות כמו לונדון וניו-יורק. תקופה זו, אשר נמשכה עד כמעט לסוף שנות ה90, ראתה את הסאונדים המובילים מג'מייקה ומהעולם מופיעים ומתחרים אחד בשני ברוב יבשות העולם. סאונדסיסטמים רבים נכנסו אז לספרי ההסטוריה, אבל קינג אדיס תמיד היו בקטגוריה משל עצמם!
"אדיס", כנראה הסאונד מס' 1 שאי פעם יצא מארה"ב, היה הסאונד הראשון הלא-ג'מייקני, שנחת באי המשוגע וניצח בקלאשים את כל אותם סאונדים מובילים של אותה תקופה, בין השאר סאונדים כמו בייס אודיסי (אורחים לשעבר ביארד סטורם), קילמנג'ארו ועוד...
אדיס כונו הBillboard Sound, בעיקר בשל יכולתם להקליט ספיישלים עם אמנים בינלאומיים (לא בהכרח רק אמני רגאיי!) מהשורה הראשונה!
עם סלקטה's אגדיים כמו דני דרד הסלקטה האגדי מג'מייקה, בייבי-פייס אשר היה בעצם הלב של הסאונד ואחראי להרבה מההמנונים הכי גדולים של הסאונד והאמ-סי האגדי מג'מייקה טוני מטרהורן, אדיס חרטו את סיפורם בדפי ההסטוריה.
בשנות ה2000, אדיס עשו תכנון מחדש וגייסו כמה סלקטה's צעירים ורעבים לסאונד, אשר לקחו את אדיס קדימה לתוך שנות ה2000! בשנים האחרונות אדיס חזרו להיות הסאונד המדובר ביותר, וניצחו חלק מהקלאשים הגדולים ביותר בעולם, כמו הגלובל קלאש ומול בייס אודיסי (שוב).
לארץ יגיע הסלקטה המוביל של הסאונד, King Pin, ויעשה הסטוריה על בימת הגגרין!

לפני ואחרי קינג אדיס, כמובן, הרזידנטים לבית יארד סטורם:

>>> Badboy Intl. <<<
https://www.facebook.com/groups/207117135993094/
>>> A-Mar Sound <<<
https://www.facebook.com/Amarsoundsystem
>>> Mystical Youth <<<
https://www.facebook.com/mysticalyouthsound1

תגובות