מדריך

Jazzy Jeff in the House

ג'אזי ג'ף, מי שנחשב בעיני רבים לדיג'יי ההיפ-הופ הטוב בעולם, מגיע לארץ לסט שהוא מסע מוזיקלי מהפנט שמתחיל בסול, עובר דרך ג'אז והיפ הופ ומגיע עד האוס.

האומן 17, תל אביב, 15-04-2010 23:00
Jazzy Jeff in the Houseיחצ

ג'אזי ג'ף התחיל לתקלט כשהיה בן 10 וכשהגיע לגיל תיכון כבר נחשב לעילוי בסצינת המסיבות של פילדלפיה, עיר הולדתו. באחת מאותן מסיבות הוא פגש בחור צעיר בשם ויל סמית' ויחד הם החלו להופיע במסיבות הבלוק של פילדלפיה של אמצע שנות השמונים, כשוויל על המיקרופון וג'ף מלהטט על הפטיפונים. לא עבר זמן רב ושמם של השניים יצא למרחקים. הם הוציאו אלבום בכורה וסינגל בשם "Girls Ain't Nothing But Trouble", שהפך ללהיט הגדול הראשון שלהם. מאז הטירוף סביב הצמד לא פסק - היכולות הוירטואוזיות של ג'אזי ג'ף והכריזמה הבועטת של וויל סמית' הפכו את הצמד לשם הכי גדול בהיפ הופ האמריקאי של סוף שנות השמונים ותחילת התשעים.

ב-1990 לוהק סמית' לתפקיד הראשי בסיטקום האגדי "The Fresh Prince of Bel Air". ג'אזי ג'ף הצטרף אליו לתפקיד משנה בתור חברו הטוב "ג'אז" וכיכב בסדרה במהלך ששת עונותיה. אך הכוכבות הטלוויזיונית לא מנעה מהצמד להמשיך להרעיד עולמות עם אלבומים מפוצצים. במהלך השנים הוציאו יחד סמית' וג'ף חמישה אלבומים, ששברו שיאי מכירות והפכו את השניים לכוכבים הגדולים ביותר של ההיפ הופ בשנות השמונים ולאמני ההיפ הופ הראשונים שזכו בגראמי. בין להיטיהם הגדולים אפשר למצוא את  "Parent's Just Don't Understand ", "The Groove", "Summertime" ו-"Boom! Shake the Room".

אך לצד ההצלחה המסחרית המטורפת של ג'אזי ג'ף והפרש פרינס, ג'ף תמיד שמר על המון כבוד באנדרגראונד. הוא היה מהראשונים ששילבו סימפולי ג'אז בהיפ הופ, הראשון שהקליט את הטרנספורמר סקראץ' באלבום ואף תרם את  כישוריו על הפטיפונים באלבומים של The Rootsו-.Slum Village .

כאשר שותפו ויל סמית' יצא לקריירת סולו, ג'ף נשאר חזק בעסקי המוזיקה עם הלייבל הטרי שהקים A Touch of Jazz בו יצאו שני אלבומי הסולו הראשונים של סמית' (ב-1997 ו-1999), עם להיטים כמו "Gettin' Jiggy Wit It", ו-""Men In Black כמו גם אלבום הבכורה של זמרת הסול ג'יל סקוט. אלבום הסולו הראשון של ג'ף עצמו, "The Magnificent", יצא באוגוסט 2002 והכיל את הסקרצ'ים שהפכו לסמל המסחרי שלו ומגוון אם.סיז ואמנים שעבדו ב-A Touch of Jazz. ב-2004 הוציא ג'ף את אלבום הסט "Jazzy Jeff in the House" שהוכיח שג'אזי ג'ף הוא תקליטן סולפול האוס משובח לא פחות מהקסם שהוא עושה על הפטיפונים כדי.ג'יי היפ הופ.

היום הסטים של ג'אזי ג'ף ידועים כמסע מוזיקלי מהפנט שמתחיל מסול ועובר דרך ג'אז והיפ הופ ומגיע עד האוס.

ג'אזי ג'ף בישראל, יום חמישי ה-15.4, 23:00, האומן 17, תל אביב

 

 

תגובות