מדריך

הו, פרננדו

פרננדו קנופף בסיסט, פסנתרן, מלחין, מעבד ומפיק, במופע של מוסיקת עולם ולטין ג'אז, עם יורם אוזנה ויוגב שיטרית

אזור, הרכב 13, תל אביב, 10-07-2013 22:00

תגיות: אזור, פרננדו קנופף

הו, פרננדויחצ

פרננדו קנופף  - בסיסט, פסנתרן, מלחין, מעבד ומפיק נולד בבואנוס איירס, ארגנטינה, ב-1977.

הקשר הראשון שלו למוסיקה היה בביתו בבואנוס איירס, בו הוא היה מוקף במוסיקה קלאסית, ג'אז ומוסיקה דרום-אמריקאית . הוא החל ללמוד פסנתר ותאוריה של המוסיקה בגיל 14 אצל מורים פרטיים. כעבור שנתיים הוא התחיל בלימודי הנגינה על גיטרה בס חשמלית. בגיל 18, קנופף עזב את בואנוס איירס ועבר לישראל.

בארצו החדשה הוא קיבל מלגת לימודים מלאה ב"רימון", בית הספר היוקרתי לג'אז ולמוסיקה בת זמננו. לאחר שסיים בהצטיינות את ארבע שנות הלימודים במגמת ביצוע ג'אז בשנת 2000, הוא קיבל מלגה ממכללת המוסיקה היוקרתית "ברקלי" בבוסטון. קנופף המשיך בלימודי בס עם אריה וולינז, ועם נגן הקונטרבס הידוע אלי מגן.

הופיע עם אמנים בינלאומיים, וביניהם: הפסנתרן הווירטואוז אלון יבנאי (ניו יורק), הזמרת דבורה בראון (ארה"ב), הסקסופוניסט אלי דגיברי (ניו יורק) בפסטיבל "ג'אז בים האדום" 2003, הזמרת ננסי קינג (ארה"ב), עם הפסנתרן סטיב כריסטופרסון (ארה"ב), נורברטו גולדברג (ניו יורק), המתופף וינס צ'ריקו (ניו יורק), איטלו גונזלס (צ'ילה), אילן סאלם, יהורם גאון, עמיקם קימלמן, גורי אגמון, "חולון ביג בנד", "תל אביב ביג בנד", התזמורת הקיבוצית הישראלית, התזמורת הקאמרית הישראלית, "ג'רוסלם סלסה בנד", "קונחונטו טיפיקו", לילה מלקוס, גיטריסט הפלמנקו בלדי אולייר, הבנדונאוניסט אדוארדו אברמסון (ארגנטינה), נגן העוד והכנר יאיר דלאל, המחזה המוסיקלי "צ'ריטי המתוקה", ההרכב האירי "כחול" ורבים אחרים.

 

תגובות