מדריך

שירה על הדרך

איילת רוז גוטליב (ניו-יורק / תל אביב) במופע מיוחד שכולו לחנים מקוריים לשירי משוררים, שמשלב חשיבה קלאסית עם אלתור שמושפע מהג'אז החופשי ומסגנונות מזרחיים ויהודיים

הצוללת הצהובה, ירושלים, 06-04-2010 22:00
שירה על הדרךצילום: יחצ

איילת רוז גוטליב, זמרת ומלחינה, חיה בעשור האחרון בארה"ב שם הופיעה עם מיטב אמני הג'אז, בניהם ג'ון זורן, ג'ו לובנו ובובי מקפרין. היא הוציאה שלושה אלבומים שזכו בפרסים ושבחים רבים בעיתונות הבינלאומית (האחרון שבהם Upto Here | From Here יצא ב2009 בחברת התקליטים האירופית Obliqsound). בימים אלה פותחת גוטליב בסיבוב הופעות עם מופע חדש "בצידי דרכים". המופע משלב את סגנון ההלחנה הייחודי שלה וקולה הווירטואוזי והחם, עם מילותיהם של משוררים מקומיים.

סגנון ההלחנה הייחודי של איילת גוטליב משלב חשיבה קלאסית-מערבית-עכשווית עם אלתור שיונק מן הג'אז החופשי ומסגנונות מזרחיים ויהודיים. המרקם הצלילי המרובד והמורכב שמאפיין אותה, יחד עם השימוש בשירי משוררים, הופכים את לחניה לנגישים, חשופים ובו בעת אישיים מאד. המופע הוא פרי של שנים רבות בהן ליקטה שירים אותם הלחינה, בניהם שירים מאת אגי משעול, יהודה עמיחי, שמעון אדף, נתן זך, נתן יונתן, מחמוד דרוויש ועוד רבים אחרים.

איילת רוז גוטליב בהופעה, יום שלישי ה-6.4, 22:00, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות