מדריך

פריסטיילרז

צוות הטי-ברייק חוגגים שבע שנות פעילות עם חברי ההרכב האגדי, הפריסטיילרז, שינגנו ברייקס, היפהופ, רגא, דראם אנ-בייס וכל מה ששחור ושמן

זיזי, קרליבך 7, תל אביב, 02-04-2010 00:00
פריסטיילרזיחצ

זה היה לפני שש שנים במועדון הזמיר, ולפני  ארבע שנים במועדון הברזילי, כשאסטון הארווי, חצי-הצמד "פריסטיילרס", הרעיד את הקירות וחרך את הרחבה והשאיר אחריו לא מעט פיות פעורים  וברכיים שבורות. כעת הוא ינגן כאן שוב מלווה באם.סי סיר ריל. גם הפעם עם ארסנל כבד וטרי של ברייקס, היפהופ, רגא, דראם אנ-בייס וכל מה ששחור ושמן. אסטון ינגן על 3 דקים ומערכת FX בלייב בגיבוי אם.סי סיר ריל על המיקרופון בחריזה מאסיבית.

ההיסטוריה שמלווה את אסטון הרווי הולכת אחורה לסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים בה הגדיר עם חבריו ל BLAAP POSSE  את הסאונד של בולטימור וסצינת הרייב הבריטית, באותה תקופה הוא עבד צמוד עם REBEL MC , Definition of Sound ו-DJ Rap. עד שפגש במאט קנטור והם החלו לעבוד ביחד כפריסטיילרז באמצע שנות התשעים.

ה"פריסטיילרז" הוציאו את אלבומם הראשון ב-98', הנפיקו להיטים, מכרו קרוב לחצי מיליון עותקים והופיעו באם.טי.וי וב'טופ אוף דה פופס'. הם פרצו מבגבולות האנדרגראונד אל התודעה הציבורית והפכו את הסאונד שלהם למוכר ורצוי בכל רחבות המועדונים. הגישה שלהם, זו שמערבבת את כל הז'אנרים השחורים יחד, השפיעה רבות על סצינת המוזיקה האלקטרונית, ומשאירה חותם עד היום. אלבומם השני, שיצא ב-2001, סיפק מקבץ להיטי רחבות קלאסיים, ששרדו היטב את מבחן הזמן ונשארו רלוונטים למרות השינויים הדרסטים בסצנה האלקטרונית. האלבום השלישי, "raw as f**k", יצא ב-2004. הוא כלל להיט ענק, "Push up", שהגיע לצמרות המצעדים, ועוד 11 קטעים חורכי-רחבות. בעקבות ההצלחה חרש ההרכב את העולם והופיעה בכל פסטיבל אפשרי. תוך כדי כך הם המשיכו לשחרר קטעים תחת הכינוי 'scam', הקליטו ESSENTIAL MIX  לפיט טונג ב BBC , ו -  FSUK  למיניסטרי אוף סאונד והיו אחראים לאחד מהמנוני המסיבות הגדולים: "fasten your seatbelt". אלבומם הרביעי, "Adventure in freestyle" כבש גם הוא את המצעדים ברחבי העולם עם להיטים כמו Painkiller  בשיתוף עם פנדולום, I'm in love with you ועוד.

בשלל האלבומים שהוציאו הם אירחו את מיטב האמנים כמו TENOR FLY , NAVIGATOR,  MILLION DAN MC TALI, והוציאו רימיקסים רשמיים לאגדת האלקטרו פאנק AFRICA BAMBAATA, ול  JUNGLE BROTHERS.  בין אם זה כחלק מהטור הרשמי של לני קרביץ ובין אם זה התארחות בפסטיבלים הגדולים של אירופה וארה"ב או מסיבות המוניות כמו  המילניום פארטי   של MTV  בTimes Square בניו יורק , הפריסטיילרז מרעידים כל רחבה בכל מקום בעולם ומגדירים את הסאונד בעבר , הווה ועתיד ( כשם ה EP  האחרון שהוציאו - "Past Present & Future"  )

 

הרווי ואם סי סיר ריל מגיעים אלינו להשקת אלבומם החמישי והמתוקשר "Calling Me Home" שצפוי להיות יצירת המופת שתכתיב את האג'נדה המוזיקלית של העשור הקרוב בז'אנר ומחוצה לו .

ילוו אותם השלישייה של טיברייק : בריינדד , אלעד רון ושוקולאב בתוספת מיס גושה הרכש הטרי .

ברייק ביט חוגגים 7, שישי ה-2.4, 00:00, זיזי, קרליבך 7, תל אביב

תגובות