מדריך

נשים גדולות

Mycale הן ארבע זמרות בעלות שם עולמי, אשר יוצרות יחד עיבודים מרגשים ואישיים ללחניו של ג'ון זורן

בית אבי חי, ירושלים, 01-04-2010 21:00
נשים גדולותתמונת יחצ

Mycale - ארבע זמרות בעלות שם עולמי, מהיצירתיות והפעילות ביותר  בסצינה הבין-לאומית, יצרו יחד עיבודים מרגשים ואישיים ללחניו של זורן. בתיה שכטר, איילת רוז גוטליב, סופיה ריי קוצוביטיס ומליכה זארה, כל אחת בעלת הרכב דינאמי בהנהגתה, חוברות כאן בהרכב א-קפלה אינטימי. המילים אותן בחרו להתאים לקטעיו של זורן, מעידות על המקומות השונים מהן הן מגיעות. הן ישירו בעברית, ספרדית, צרפתית, ערבית ויידיש, טקסטים מאת יהודה עמיחי, פרננדו פסואה, המשורר הסופי -רומי וקטעים מתוך התנ"ך והתפילה היהודית. הטקסטים נבחרו בהשראת הלחנים והכותרות של זורן.

בתיה שכטר - גדלה בבית דתי בברוקלין, ניו-יורק. היא מנהיגת ההרכב "בנות פרעה" אשר הופיע גם בארץ מספר פעמים. אלבומם האחרון "הרן" זוכה לשבחים רבים בעתונות הבין-לאומית.

 

איילת רוז גוטליב - איילת רוז גוטליב (זמרת/מלחינה) חיה כ10 שנים בארה"ב במהלכן הופיעה עם מיטב אמני הג'ז של זמנינו כמו ג'ון זורן, ג'ו לובנו ובובי מקפרין. היא הוציאה שלושה דיסקים אשר זכו בפרסים ושבחים רבים בעיתונות הבינלאומית. ביניהם "מים רבים" - סדרת שירים שהלחינה על פי טקסטים מתוך שיר השירים ויצא בלייבל "צדיק". והאחרון שבהם up to here/from here שיצא ב2009 בחברת בתקליטים האירופית obliqsound

 

סופיה ריי קוצוביטיס - זמרת ארגנטינאית שחיה בניו-יורק ופעילה מאד בסצינה הדרום אמריקאית. קוצוביטיס מופיעה ברחבי העולם עם הרכב בהנהגתה. זו הפעם הראשונה שהיא מגיעה להופעות בישראל!

 

מליקה זארה - זמרת מרוקאית-צרפתיה, עובדת בימים אלה על אלבומה השני שעתיד לצאת במהלך השנה הקרובה. לאחרונה נעשתה בCNN  כתבה עליה בשם "תכשיט הג'אז של אפריקה"! זו הופעתה הראשונה של מליכה בישראל.

מייקייל בהופעה, יום חמישי ה-1.4, 21:00, בית אביחי, המלך ג'ורג' 44, ירושלים

תגובות