מדריך

שלוש פינות

ערב מבית הלייבל פתקית - אלי לס, ערופי שפתיים ומורחת לאקום, נפגשים על במה אחת

האוזן בר, תל אביב, 17-03-2010 22:30
שלוש פינות

את אלי לס הכרנו לראשונה כשיצא אלבום הבכורה שלו, "כוכב מלא באכסניות" בליבל האינטרנטי Birsong לפני כשנתיים. אלבומו השני של לס, "קישון", הוא הראשון שלו שיוצא גם על דיסק ומופץ בצורה מסודרת.לס יוצר באלבומו הזה לו-פיי שהוא אקוסטי בעיקרו (גיטרה, סינטי,טמבורין, אקורדיון, קלרינט וחלילית). זוהי מוזיקה חמה, אך לאה וספוגה בתחושות של עזובה רגשית.

ערופי שפתיים הנקראים ע"ש ספרו של דוד אבידן "ברזים ערופי שפתיים" מ-1954 ובזאת מסתכם הקשר שלהם לאבידן, מ-2003 עברו שלושה גלגולים שונים. גרעין הלהקה הורכב מעודד ורטש (באס), אלעד זאב(גיטרה ושירה) ויהונתן כדן (תופים). בגלגול הנוכחי כדן עבר אל הגיטרה ומאחורי התופים התייצב יובל גוטמן (שתופף גם עבור להקת צד של מורה חיילת, מורה מחליפה). המשפחה של הרכבי פיתקית הגיעה לידי ביטוי גם כאשר המתופף של מורה מחליפה, אריאל קליינר, הצטרף אל הארבעה כקלידן.  

 

מורחת לאקום הן הכח הנשי של לייבל פיתקית. ריקי בן דוד, לשעבר סולנית וגיטריסטית Evil Speakers, שבה אל הבמה עם מיטל שלום כצמד אינדי-שוגייז שהשתמש בשירותיו של אריאל קליינר כמתופף. בהמשך השנה עזב קליינר את הצמד ובמקומו גויסה חוה כהן, שהפציעה אף היא באותה שנה כמתופפת צמד נשי אחר -The Aprons (יחד עם טליה פרי כסולנית באסיסטית).

ערב פתקית, יום רביעי ה-17.3, 22:30, אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

תגובות