מדריך

בוגי איתי הלילה

בוגי בלאגן מגיחים ארצה ל-2 הופעות חאפלה אקסלוסיביות, עם מוסיקה שמערבבת עברית, אנגלית, יוונית ערבית וצרפתית גם יחד

בית אביחי, ירושלים, 20-03-2010 21:00
בוגי איתי הלילהיחצ

בוגי בלאגן - מציגים שילוב של גיטרות רוק'נ'רול במקצבי חפלה ים תיכוניים. ככה זה נשמע כששני מוזיקאים שהתחנכו על ברכי המוזיקה המרוקאית, וגילו את הרוקנרול כנערים מתבגרים - מחליטים לעשות מוזיקה שתשלב את שתי ההשפעות. סולמות ערביים לצד גיטרות חשמליות, דיסטורשנים בשילוב דרבוקה, רב תרבותיות vs שכרון חושים.

את בוגי בלאגן מובילים גברי ועזרי , המייסדים והמבצעים. מדובר כאן בזוג דון ז'ואנים מהסוג הישן והטוב - קלאסה ים תיכונית במיטבה. אפילו את השמות שלהם הם לקחו מהאינציקלופדיה לרומנטיקה הידועה גם כסרט "חגיגה בסנוקר". בכלל, אם בזמן האחרון נדמה שכולם בארץ רוצים להישמע ולהראות כמו מעבר לים, גברי ועזרי מעולם לא הפנו עורף אל השורשים שלהם,. נהפוך הוא - ההשפעות הלבנטיניות מקבלות מקום של כבוד, וגם המבטא הישראלי מוקצן בשירים, לתפארת מדינת ישראל. עם טקסטים בערבית, אנגלית, וצרפתית, ריפים סליזיים של גיטרה, ואווירת הפקרות כללית על הבמה, בוגי בלאגן הם החאפלה האידיאלית לנפש הישראלית רוויות העארק. יוסיף לכך וודאי הוא שיתוף פעולה ראשון על הבמה בין בוגי בלאגן לזאב נחמה מלהקת אתניקס : אלביס פרסלי פינת בצלאל, פוגש את שכונת התקווה בטעם לובסטר. מעניין זה בטוח יהיה.

גברי ועזרי, ישראלים שחיים בצרפת זה 15 שנה, החלו את דרכם המשותפת בהרכב קאברים של הבלוזיסט מאדי ווטרס. מהבלוז אל הגרוב הדרך הייתה קצרה, והפרויקט אימץ את השם "בוגי בלאגן". למרות רוח האסקפיזם, ומעבר לאווירת הסתלבט, המסרים שמאחורי המוזיקה עוסקים בנושאים שברומו: פרו- שלום, אחדות וגלובליזציה - כולם מקבלים מקום של כבוד, עם עטיפה קלה לעיכול אך מעוררת מחשבה של הומור חתרני.(בכל זאת , מוכרחים להיות שמח)

אלבום הבכורה של ב"ב - Lamentation Walloo יצא בלייבל "no men's time" - חברת בת של וורנר, וזכה להצלחה בשוק האירופאי. בין היתר חיממו השנה בוגי בלאגן את אליל הרגאיי הצרפתי- אלג'יראי ראשיד טהאה , ושירים שלהם נכללו בכמה אוספי מוזיקה חשובים. זאת ועוד :לרגל שנת השישים למדינת ישראל הוציא ההרכב לרדיו האירופאי גרסת כיסוי ל"הללויה" של חלב ודבש שזכתה להשמעות רבות בצרפת, ספרד ואיטליה.

בוגי בלאגן בהופעה, יום שבת ה-20.3, 21:00, בית אביחי, המלך ג'ורג' 44, ירושלים

תגובות