מדריך

עד בלי די

2Many DJs, צמד מפיקי העל המדוברים ביותר בעשור האחרון, מגיעים לתל אביב עם סט שיורכב מאינספור חומרים ולא יפסח על אף תקופה או ז'אנר

האומן 17, תל אביב, 18-03-2010 23:00
עד בלי דייחצ

"טו מאני די.ג'ייז" הם דיוויד וסטפן דואל, האחים לבית סולווקס, הרכב העל שאחראי לכמה ההפקות מהמושלמות שנשמעו בשנים האחרונות, וגם אחראי להתפתחות זרם חדש ומרענן במוזיקה האלקטרונית ועד היום צצים כמו פטריות הרכבים שמנסים לחקות את הנוסחה הסולווקסית.

הסיפור הזה מתחיל למעשה בשיר של סולווקס מ- 1998 העונה לשם "טו מאני די.ג'ייז", ומשפט המפתח בו הוא גם משפט המפתח לכל מה שהוליד את הפרויקט המטורף העונה לאותו שם -

"if only I could sell myselfthe way that even I would buy"האחים דואל פשוט עלו על הדרך להגיש יצירה מוזיקלית שמלבד לכך שהיא סופר איכותית היא גם לא יכולה להשאיר שום אדם אדיש. בהתאם לתרבות המאשאפים שהפכה לאחד הטרנדים החמים של תחילת העשור, השניים לקחו אותו והפכו אותו לאומנות. אומנות כי בניגוד לתרבות המאשאפים שהתבססה על לקחת שני קטעים מוכרים או יותר ולצרף אותם לקטע חדש, "טו מאני די.ג'ייז" הונעו מתוך דחף להפיח חיים באבני דרך מההיסטוריה של המוזיקה, לקחת את אותם קטעים שהם יסודות הקיום של כל מה שהוא מוזיקה, ולאגד אותם למסע ארוך וצפוף שמספר את ההיסטוריה של המוזיקה ושלנו.

ואין דבר שהם לא נגעו בו. רוק, פופ, דיסקו, סול, טכנו, האוס, אייטיז, ניינטיז, סבנטיז, סיקסטיז, אלקטרו, מוזיקה קלאסית, והרשימה הזו לא נגמרת. הם לקחו את תרבות אספנות המוזיקה, ואת תרבות המועדונים ואיחדו אותם לאנציקלופדיה לאוזניים ולרגליים.

מאז ההרכב לא קופא על השמרים ודואג להתעלות על עצמו ולהשאיר לסתות שמוטות בכל רחבי הגלובוס. כמו פרוייקט הפתיחים המטורף שהם הוציאו בשנה שעברה, סט שמורכב אך ורק מהשניות הראשונות של 420 שירים, ב-60 דקות מופתיות של יצירה וחדשנות.

את טו מני די.ג'ייז יחממו ירין לידור והקטיק ופרטוק יסגור את הערב.

2 מאני דיג'ייז, יום חמישי ה-18.3, 23:00, האומן 17, אברבנאל 88, תל אביב

תגובות