מדריך

פרנסוואה הראשון

Francois K, אחד האמנים שאחראיים על מה שאנחנו מכירים כיום כמוסיקה אלקטרונית ותרבות מועדונים, מגיע ארצה עם טכנו דמשלב אינספור השפעות מדאב, רגאיי, היפ הופ ועוד

ברזילי, תל אביב, 11-03-2010 23:30
פרנסוואה הראשון

יחד עם קולגות כמו לורן גרנייה,לארי לאבן, חואן אטקינס ,לארי הארד דרייק מיי ואחרים, פרנסוואה טווה את יסודות המיקסוס, ההפקה אלקטרונית ושאר אלמנטים שהפכו לכלים שימושיים לדורות של די'גייז ומפיקים שהתחנכו על ברכיו. הוא החל את דרכו בשנות ה70 כמתופף במועדונים המיתולוגיים של ניו יורק, בהמשך עבר אל עמדת הדי'גיי וניגן פעמים רבות יחד עם לארי לבן כדי'גיי הבית של הפארדייס גראג ומועדונים אגדיים בניו יורק כסטודיו 54 והזנזיבר.

כבר בתחילת שנות ה80 פראנסוואה נחשב לאחר הרימקסרים והיוצרים החשובים בסצנת הדיסקו וההאוס המתהווה. המעמד אליו הגיע בעולם המוסיקה האלקטרונית הוביל אותו לעבוד עם דפש מוד בהפקת אלבומם המופתי Violator ולשתף פעולה עם ענקים נוספים בסדר גודל של : Diana Ross, U2,Mick Jagger, The Cure, Jean Michel Jarre, Pet Shop Boys, Coldplay, Moloko, Yoko Ono, Cesaria Evora, Nina Simone.

בשנות ה90 הקים יחד עם ג'ו קלואסל ודני קריוויט את ליין המסיבות האגדי Body & Soul ששינה את חיי הלילה בניו יורק והפך למסיבה הכי טובה בעיר. הם משכו קהל מגוון של אוהבי מוסיקה אמיתיים של שחורים, לבנים, לטינו, גייז סטרייטיםשהגיעו לרקוד בימי שבת אחה"צ בבאדי אנד סול. פרנסוואה סיגל לעצמו קו מוזיקלי ייחודי שהפך למודל לחיקוי במועדונים מסביב לגלובוס.  במקביל הקים את הלייבל  Wave Musicשהפך להיות בית למוסיקת מועדונים איכותית עם מודעות לשורשים ומבט מתמיד לעתיד.

בזמן שרוב בני דורו איבדו את הטא'ץ, פרץ פראנסווה אל המילניום החדש כשהוא מתמקד בסאונד עתידני יותר ומציג במועדונים הטובים בעולם סטים שמתמקדים בטכנו ומשלבים אינספור השפעות מדאב,רגיי,היפ הופ ועד דיסקו חללי ודאבסטפ ברמת גימור ששמורה למסטרים עם וותק של מעל 30 שנה על הפטפונים.

את פראנסווה יהללו הרזידנטים של איסט אוף אידן, דני בר ועופרי גופר, אליהם יחברו אנשי הג'קאין טובי ודיפ'ה.

כרטיסים במכירה מוקדמת למסיבה ניתן להשיג בטל' 052-5090202, או אונליין

פרנסוואה בישראל, יום חמישי ה-11.3, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות

  • מחכה בקוצר רוח למאסטרו! אחד ויחיד

    אסף, 08-03-2010 11:18

  • פרטים נוספים על המסיבה

    http://www.facebook.com/event.php?eid=315494632235&ref=mf

    ברזי, 08-03-2010 12:30