מדריך

כיסאות מוסיקאליים

מפגש ראשון בסדרת מפגשי מוזיקה בבית הספר לתקשורת: דובי לנץ ("הכול זורם") מביא את העולם למוזיקה ואת המוזיקה לעולם. הכניסה חופשית בהרשמה מראש

בית הספר לתקשורת, שד' יצחק רבין 7 ראשון לציון, 09-03-2010 18:00
כיסאות מוסיקאלייםRy Cooder בהרצאה של דובי לנץ

רדיו קול הקמפוס FM106 ובית הספר לתקשורת המסלול האקדמי המכללה למנהל מציגים סדרת מפגשים המוקדשים כולם למוזיקה ולתרבות. מגוון הרצאות חוצות גבולות גיאוגרפיים הבאות לענות על הצמא לשמוע וללמוד חלק ממגוון העשייה המוזיקלית הסובבת אותנו.

המרצים ואוהבי המוזיקה המשתתפים בערבי התרבות באים מתחומים שונים ומגוונים וכל אחת ואחד מהם ישפיעו על אופיו. ההרצאות יכללו מגוון רחב של נושאים הקשורים למוזיקה:  מהפסיכולוגיה של המוזיקה, הפקה מוזיקלית, בניית כלים, ז'אנרים מוזיקליים ועוד. הרצאות יהיו פרונטאליות בתוספת צפייה וניתוח של טקסטים ויזואליים.

יפתח את סדרת ההרצאות דובי לנץ, מבכירי היועצים המוסיקליים בארץ עם ותק של 33 שנים בגלי צה"ל. מתמחה בעריכה מוסיקלית תוך התמקדות במוסיקת העולם. דובי הינו העורך המוסיקלי של התוכנית היומית של רזי ברקאי "מה בוער" ושל התוכנית "הכל זורם" (מוסיקת עולם) אותה הוא מגיש למעלה מ-20 שנה. בנוסף לתפקידו ברדיו הוא משמש מזה שנים כיועץ מוסיקלי לסרטים ולפרסומות. היה המנהל האמנותי "תל אביב פסטיבל מוסיקת העולם" ויועץ מוסיקלי של "פסטיבל הג 'אז בים האדום" באילת. הוא חבר (ויו"ר לשעבר) של בפורום האירופי של פסטיבלי מוסיקת העולם (EFWMF) וכן היה חבר מועצת המנהלים הבינלאומית של WMCE-World Music. בנוסף לעיסוקיו הרבים הוא גם מדריך טיולים ברחבי העולם הקשורים בנושאי מוסיקה, כותב למגזינים שונים בנושאי מוסיקה ותיירות ומרצה מבוקש.

נושא ההרצאה: 

"מוזיקת עולם": מלידת המושג מוסיקת עולם ב1987 והתפתחותו מאז, מפולקלור טהור, דרך פיוז'ן המסתמכת על מוטיבים אתניים, וכלה במוסיקת עולם בדיונית. בנוסף דובי ירצה על פסטיבלים, ירידים וכנסים - כיצד אפשר להקיף את העולם מדי שנה בעזרת מוזיקת עולם.

ההרצאה תכלול גם את עולם המוסיקה הפרטי של דובי עצמו,  החל ממפגש הראשון עם מוסיקת פולקלור בארץ בשנות החמישים - האורגים, באיאניהאן מהפיליפינים, מחנות הפליטים במאלי וקוטייב מבולגריה ועד לימים אלו.

סדרת ההרצאות תפגיש אותנו מדי שלושה שבועות עם מרצים ממגוון הקשת המוזיקלית והתרבותית. בהרצאה השנייה נפגוש את יוסי פיין שירצה על "הפקה מוזיקלית -  איך להפוך כישרון להצלחה" ובהמשך הסדרה יבוא להתארח: משה מורד, יהודה נוריאל, גיל ראסטה בונשטיין, אילן גרין, יוסי מר חיים, פרץ ומארק אליהו ועוד רבים וטובים.

הרצאה הראשונה בסדרה תתקיים ב - 9.3.10, יום שלישי, בשעה 18:00, אולם הרצאות 10 , בית הספר לתקשורת המסלול האקדמי המכללה למנהל, שדרות יצחק רבין 7, ראשון לציון.

 

הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

 

להרשמה לחצו כאן

 

ניתן גם להירשם טלפונית ישירות בקול הקמפוס בטלפון: 03-6903523 שלוחה 1 (הפקה).

תגובות

  • היא תשודר ברדיו גם?

    הכפפה, 06-03-2010 22:17

  • הרצאה של דובי לנץ

    אשמח לדעת אם אתם קוראים את ההערה ההגברה הייתה נוראית. הבסים צרמו ודפקו בראש וזה כמעט גמר לי את ההרצאה. היה אפשר לבדוק את זה לפני התחלת ההרצאב- יומיים קודם, ולהחליף רמקולים או לפחות לכוון את הבס לפני. האנשים שהיו שם לא השקיעו כמה דקות לפני תחילת ההרצאה כדי ללמוד איך מדליקים ומכבים אורות באולם במקום זה היתה התרוצצות אחרי שההרצאה כבר התחילה. לא מקצועי. מבחינת התוכן-לדעתי זו הייתה נפילה צורמת. ההרצאה היתה בסופו של דבר "מסעות דובי לנץ בעולם" ושבע הופעות של כל מיני קבוצות איזוטריות, עד כמה שאני מחבב את האיש, זה לא מה שבאתי לשמוע. אני ציפיתי לשמוע על התפתחות המוסיקה, אלמנטים שמדגישים מוזיקת עולם, סולמות אופיניים, שורשים, סגנונות שונים וכן הלאה. אני מקווה שבהרצאות הבאות יהיה מגע יותר מקצועי.

    איתן עודד, 14-03-2010 16:40