מדריך

הפלישה מצרפת

מסיבת פורים בסימן דאפט-פאנק והמפיקים הצרפתיים הגדולים שיוצרים את צליל ההאוס והאלקטרו של ארץ הקרואסון והבאגט בהשתתפות סוללה של כוכבים מקומית

הבלוק, תל אביב, 26-02-2010 23:00
הפלישה מצרפתיחצ

מסיבת הפורים של הבלוק בסימן דאפט-פאנק והמפיקים הצרפתיים הגדולים הנוספים שיוצרים את צליל ההאוס והאלקטרו של ארץ הקרואסון והבאגט ובהשתתפות סוללה של כוכבים מקומית: דיג'יי ארי הצרפתי המקורי מפאריז, חבורת ברייק איט/רד קוטון/רד אקסס הבלתי נלאים ושני כוכבי הזינגר שלומי זידן וברק שניידר.

גי-מנואל דה-הומה כריסטו ותומס בנגלטר, הידועים יותר בשם דאפט-פאנק, משלבים דיסקו, אסיד, אלקטרו והאוס, בכדי ליצור את מה שאנחנו מכירים כיום בתור הסאונד הצרפתי. ב1997 הם הוציאו את אלבום הבכורה המופתי שלהם "הום וורק" שנחשב לאבן הפינה של המהפכה המוזיקלית הצרפתית של סוף שנות התשעים ושיתפו פעולה עם מיטב הבימאים כמו ספייק ג'ונס, מישל גונדרי וסופי קופולה, בכדי ליצור קליפים מדהימים לקטעים שהפכו להמנוני ענק ברחבות ריקודים בכל רחבי העולם. הם המשיכו לקבע את מקומם בהיסטוריה של המוזיקה האלקטרונית עם שני אלבומי הענק הבאים שלהם, סרטי הקולנוע שהפיקו, ביימו והלחינו (האחרון לפסטיבל קאן) ועם סיבוב ההופעות המהפכני "אלייב 2007", בו הרימו את אומנות התאורה המודרנית בסנכרון עם מוזיקה לסטנדרטים חדשים של אנרגיה וקסם.

המוזיקה של דאפט-פאנק אמנם יכולה להספיק למסיבה שלמה, אבל חוץ מהקטעים הידועים, צפו לערב שיכלול גם את המוזיקה של אטיין דה כרסי, סן ג'רמיין, דימיטרי פרום פאריס, מיסטר אויזו, דיג'יי פאלקון, ג'אסטיס ועוד, ממוסיקת לאונג' מלטפת, דרך דיפ האוס חם וסקסי ועד למוסיקת ריקודים אינטנסיבית שגובלת באסיד האוס וטכנו, כשהמרכיבים העיקריים הם סימפולים מעידן הדיסקו בשילוב עם מכונות תופים וסינטיסייזרים ובעטיפה חמימה ומשופעת פילטרים, או במילים אחרות: חוויה קולינרית מערפלת חושים בסגנון המטבח הצרפתי.

מסיבת דאפט פאנק, יום שישי ה-26.2, 23:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות