מדריך

חתיכת פיקניק!

הפיקסיז, האדיטורז והאנק אנד קאפקייקס יופיעו במסגרת היום השני של אירועי הפיק.ניק שיארחו שלל הופעות בינלאומיות שוות במיוחד

גני התערוכה, תל אביב, 09-05-2010 18:00
חתיכת פיקניק!צילום: Chris Glass

הפיקסיז היא אחת הלהקות המשפיעות של עולם הרוק האלטרנטיבי האמריקאי, והיתה לאחת ההשפעות המכוננות גם על הרוק הישראלי. אלבומיהם "דוליטל" ו"סרפר רוזה" זכו למעמד של קאלט והכו גלים שנים ארוכות אחרי יציאתם. מוזיקאים דוגמת פי.ג'יי. הארווי, קורט קוביין ותום יורק ציינו את הלהקה כאחת ההשפעות הגדולות עליהם ודיוויד בואי עשה להם קאבר.  

הופעות הלהקה מאז איחודה ב-2004 זוכות להצלחה כבירה וביקורות נלהבות. ב- 2009 הוציאה חברת AD4 את מארז ה- Minotaur המהודר של הלהקה שכולל את חמשת אלבומיה ו-dvd של הופעה חיה.  

 

הפיקסיז הוקמה בבוסטון ב- 1986, על ידי בלאק פרנסיס, קים דיל, דיוויד לאברינג וג'ואי סנטיאגו. הקלטותיהם הראשונות יצאו בקלטת מחרתית שזכתה לכינוי "הקלטת הסגולה"- שירים קצרים, גיטרות דומיננטיות ולא מעט צרחות. ב-1988 שחררה הלהקה מיני-אלבום בשם Come On Pilgrim. ב- 1987 יצא האלבום המלא הראשון שלה, Surfer Rosa בהפקת סטיב אלביני. האלבום הכיל את ההמנונים Tony's Theme,Gigantic, Where is My Mind (שהופיע בפסקול הסרט מועדון קרב). האלבום צבר ביקורות מדהימות ונבחר לאלבום השנה של Melody Maker) ו Sounds. בעקבות ההצלחה חתמה הלהקה בחברת אלקטרה והתחילה להופיע בעולם.

 

האלבום השני של פיקסיז, Doolittle, יצא ב 1989 (ב- 2009 חגגו לו מעריצים מסביב לעולם 20 שנה) וניפק את הלהיט האימתני Hey שקשה לדמיין את עולם הרוק בלעדיו. השירים Debaser‏,Here Comes Your Man‏,ו- Wave of Mutilation זכו להשמעות רבות ברדיו במדינות ברחבי העולם. האלבום השלישי של הלהקה, Bossanova יצא ב 1990. במהלך סיבוב ההופעות של Bossanova קים דיל כמעט פרשה מהלהקה, אך החליטה להישאר בעקבות הופעות מוצלחות ותגובות אוהדות מהמעריצים. ב 1991 יצא אלבום האולפן האחרון של הפיקסיז, Trompe le monde  שנשא צליל רוקיסטי כבד יותר, הלהקה יצאה לסיבוב הופעת מצליח בעקבותו במהלכו חיממה את U2.

 

הלהקה התפרקה ב-'93 עקב מתחים וחילוקי דעות. כל חברי הלהקה המשיכו לפרויקטים עצמאיים, המצליחה מבינהם הייתה קים דיל שזכתה עם להקתה הברידרז להצלחה גדולה והופיעה בארץ בשנה שעברה.

 

 

פיק.ניק - היום השני, יום רביעי ה-9.6, פתיחת שערים: 18:00, גני התערוכה

תגובות