מדריך

האדם המורד

מופע המשלב ביצועים מוסיקליים לצד קריאה מיצירותיו ומכתביו של אלבר קאמי, בהשתתפות יהושע ויהלי סובול, ששון גבאי, רמי הויברגר, ערן צור ,שלומי שבן ועוד

מדיטק, חולון, 05-02-2010 12:00
האדם המורד

תחת הכותרת "האדם המורד", ייפגשו לראשונה על במה אחת האב ובנו: יהושע סובול ויהלי סובול, ששון גבאי, רמי הויברגר, ערן צור ,שלומי שבן ואביגדור פלדמן. במופע ישולבו ביצועים מוסיקלים לצד קריאה מיצירותיו ומכתביו של אלבר קאמי. האמן פיליפ רנצר, יציג מיצג במיוחד למופע המבוסס על ההיכרות של פיליפ רנצר עם יצירותיו של קאמי המתורגמים לצורות ולצבעים.

 

אלבר קאמי יליד אלג'יר (1913-1960), זוכה פרס נובל לספרות לשנת 1957, סופר, מחזאי,מגדולי אסכולת הפילוסופים האקזיסטנציאליזם, גיבור תרבות צרפתי מהחשובים ביותר של מחצית המאה ה-20. יצירותיו כוללות מחזות, רומנים, מסות, תרגומים ומאמרים פוליטיים בהם ביטא את דעותיו.

באמצעות הפילוסופיה המיוחדת אותה יצר "פילוסופיית האבסורד" ובאמצעות יצירותיו הספרותיות שבהן ביטא את דעותיו הפילוסופיות הפך קאמי ביחד עם ידידו סארטר, לאחד ממורי הדרך הרעיוניים החשובים ביותר לדור שלם של צעירים שמצאו בתורתו להתגבר על הייאוש והתסכול של הקיום האנושי.

יצירותיו הידועות ביותר של קאמי היו בעקבות יצירותיו הפילוסופיות "המיתוס של סיזיפוס" ו"האדם המורד" בהם ביטא את השקפותיו הפילוסופיות. ברומנים שלו ובהם "הזר", "הדבר", "הנפילה", ביטא קאמי בצורה ספרותית את תפיסת האבסורד של החיים. בנוסף, התמקד קאמי במחזות לכל אורך דרכו וביניהם "קליגולה" שנחשב ליצירת מופת דרמתית ואחת מיצירותיו החשובות ביותר בכלל. 

עורך: אלי שנברג

תן למילים לעשות בך, יום שישי ה-5.2, 12:00, מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)

תגובות