מדריך

טנגו אחרון בברלין

אוטה למפר, זמרת השאנסונים והשחקנית הגרמניה, כוכבת המחזמר "שיקגו ", מגיעה להופעה אחת בלבד בישראל

היכל התרבות, תל אביב, 23-02-2010 21:00
טנגו אחרון בברליןתמונת יחצ

אוטה למפר התגלתה באירופה כסאלי בולס, גיבורת הסרט "קברט" בגרסתו של הצרפתי ג'רום סאברי , ובין הישגיה השונים והמגוונים ניתן לציין את תפקידה פורץ הדרך בצוות הווינאי המקורי של "חתולים", התפקיד הראשי ב"פיטר פן", יצירה מחודשת של לולה ב"המלאך הכחול", מבית היוצר של מרלן דיטריך, וגרסה לונדונית מקורית של וילמה קלי ב"שיקגו". 

הקול המיוחד, שניחן ביכולת הבעה מגוונת ובמנעד אדיר אפשר לה לקחת חלק בהפקות רבות ומגוונות של ז'אנרים מוזיקליים שונים, החל מאופרה, דרך מחזות מוסיקליים ועד מוסיקה קלה.  

כאמנית סולו, היא נודעת בפרשנויות מסוף שנות ה-80 ליצירות של קורט וייל, בנוסף לשירי קברט גרמניים, עתירי מודעות פוליטית, אחד מאלבומיה של למפר, "אשליות" משנת 1992, מוקדש לשיריהן של מרלן דיטריך ואדית פיאף, מאמץ פרשני, שהיה עולה לרוב האמנים בביקורת חריפה, אך את למפר זיכה בביקורות נלהבות.

למפר הוציאה אלבומי פופ רבים, באנגלית, צרפתית וגרמנית, עם ביצועים לשירים של אלוויס קוסטלו סקוט ווקר, , פיליפ גלאס , ניל האנון ואחרים , בנוסף להיותה זמר , הופיעה בלא מעט תפקידים קולנועים וקולה מונצח על גבי פסקול סרטים רבים. 

למפר נעה בדרכים של פריז, ברלין, ניו יורק , בואנוס איירס ומספרת סיפור מוסיקלי חוצה גבולות ויבשות של אהבה, הישרדות, תשוקה, חלומות , חברות נטולי  זמן ומקום.  

 

 אוטה למפר בהופעה, יום שלישי ה-23.2, 21:00, היכל התרבות, תל אביב

תגובות