מדריך

ראיתי עיר עוטפת אור

"מינ-הרה", המופע החדש של להקת קולבן דאנס, עוסק בירושלים, העיר שמצויה תמיד במלחמה בין שמירה על צביון פלורליסטי לבין הכפייה הדתית והלאומיות

סוזן דלל, תל אביב, 04-01-2010 21:00
ראיתי עיר עוטפת אוריחצ

זה לא סוד שבירושלים מתחוללת מלחמה בין שמירה על צביון פלורליסטי לבין הכפייה הדתית והלאומיות הקיצונית, יש שיאמרו אף בין השיגעון לשפיות. בתוך הקלחת המטורפת הזו פועלת להקת `קולבן דאנס`, הפותחת את חלונות הסטודיו לקהל הרחב ומזמינה אותו לצפות בחזרות האחרונות למופע החדש שלה `מינ-הרה`.  

בעיר שבה אפילו מחול עכשווי נחשב לפגיעה ברגשות, מספיקה פעולה כזו כדי ללהט את היצרים ולהפוך את הלהקה ואת היצירה שלה לחלק מהמאבק על שמירת הפלורליזם בירושלים.  

ביצירה `מינ-הרה` משתקף הלך רוח זה. זוהי יצירה של התפשטות מלבוש, מהגנות, ממיסטיקה, המאפשרת הצצה אל תוך חייו של האמן-יוצר הירושלמי, הפועל אל מול רוחות הכפייה הדתית והלאומניות הקיצונית המנשבות ומאיימות למוטט את עולם האמנות כולו. המציאות המורכבת שבחוץ משתקפת בתהליך היצירה הפנימי שלו, ונוגעת בכל המקומות החשופים והאינטימיים ביותר.  

במקום בו חפירת מנהרות עלולה לגרום כל רגע לפיצוץ, הנגיעה באינטימיות הופכת לדגל של מאבק ציבורי; להתמודדות של היוצר בתהליך היצירה נלווה דו שיח בינו לבין הרקדנים, המוביל לתוצאות בימתיות מפתיעות בכל מופע מחדש.

מינ-הרה, יום שני ה-4.1, 21:00, סוזן דלל, יחיאלי 5, תל אביב

תגובות