מדריך

מפגש צמרת

אפל גבריאל פוגש את זבולון דאב סיסטם והגנרל פוגש את מיילורד סאונד, בערב שיוצר גשר בין ישראל לבין מולדת הרגאיי, ג'מייקה

בארבי, תל אביב, 18-12-2009 23:00
מפגש צמרתיחצ

בתכנית:

הופעה חיה של אחד הזמרים הגדולים ברגאיי השורשי אפל גבריאל בליווי להקה מקומית , זבולון דאב, המונה 7 נגנים ובהמשך הערב הופעת סאונד סיסטם עם אחת מהדמויות היותר אגדתיות בעולם הרגאיי, בריגדיר ג'רי שיופיע עם מיי-לורד סאונד הישראלי .

Apple Gabriel הוא הסולן הנערץ מאז הקמתו של ההרכב Israel Vibration. המלחין והכותב של חלק גדול מהשירים הנפלאים ביותר שלהם. פרפורמר מרגש שסחף קהלים גדולים ברחבי העולם. אפל גבריאל נחשב ל"תעלולן" של ההרכב, בעל חוש הומור וניצוצות של שובבות שמתבלים את הופעתו הבימתית. כמו שני חבריו בהרכב הוא נולד בסביבת קינגסטון וגם הוא נפגע מהתפרצות מגיפת הפוליו שהכתה את ג'מייקה בשנות החמישים. מוזיקאי מוכשר, עם קול מחוספס אך מתוק שנחרט עמוק בלבבות המאזינים, אפל יגיש עם זבולון דאב סיסטם ממיטב שיריו שכתב ל-Israel Vibration וגם שיר אחד שכתב והלחין במיוחד לקראת הביקור בישראל שמאוד מרגש אותו.

דורות שלמים של דיג'ייז ואמ. סיז ג'מייקנים גדלו על מורשתו של Brigadier Jerry, המכונה "The General". רוב האמנים הג'מייקנים מכתירים אותו בתור הדיג'יי הגדול ביותר בכל הזמנים, והם כנראה צודקים (תשאלו את: סופר קאט, קייפלטון, שאבה ראנקס ועוד אייקונים רבים). הוא החל את הקריירה המוזיקאלית בתחילת שנות השבעים עם הסאונד סיסטם האגדי קינג סטאר-גאב של יו-רוי. ומשם עבר להיות האמ.סי הראשי ב- ג'ה לאב מיוזיק הסאונד סיסטם הרשמי של ארגון Twelve tribes of Israel - שבו היו חברים: Dennis Brown, Bob Marley ועוד. בריגי (מכונה בחיבה) הוא גם אחיה הגדול של האמנית סיסטר ננסי והוא גם מי שלימד את סיסטר קרול איך לשיר.

בריגי נשאר נאמן לכל אורך הדרך לאמת שלו ושר אך ורק על תכנים נקיים ופוזיטיביים; הוא נחשב לאחד הדיג'ייז המוכרים ביותר בעולם הרגאיי, למרות שמספר ההקלטות הרשמיות שלו- מעטות יחסית, העולם מכיר את בריגי לרוב דרך הקלטות בוטלג של הופעות סאונד סיסטם חיות שבדרך כלל הופצו על גבי קסטות.

ג'מייקה בישראל, יום שישי ה-18.12, 23:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

תגובות

  • כלכך שם...

    אין כמו הופעת רגאיי משובחת בשביל לחממם את החורף

    חני, 12-12-2009 15:58