מדריך

גם וגם

יאיר יונה במופע עם קטעים אינסטרומנטליים מתוך אלבום הבכורה ו-The Raw Men Empire במופע פריק פולק מלנכולי, אבל עם הרבה שמחת חיים

אוגנדה, ירושלים, 12-12-2009 21:00
גם וגםצילום: שרון קנה

יאיר יונה (28) הוא דמות מוכרת בסצנה האלטרנטיבית בישראל, כמי שניהל במשך כשנה את הלייבל האלטרנטיבי של האוזן השלישית - 'אירסיי', ואחר כך (ועד היום) כמנהל הלייבל 'אנובה מיוזיק'.

אלבומו הראשון - Remember, הוא למעשה הליכה בתלם הסלול של המיסיסיפי והדלתא בלוז משנות העשרים והשלושים, תוך שילובה של מידה ניכרת של אמירה אישית וקומפוזיציה מקורית, הבאה לידי ביטוי באקספירמנטליות והאתגר שמציבה המוזיקה והנגינה. יאיר מנגן על גיטרות אקוסטיות 6 ו-12 מיתרים, גיטרת סלייד אקוסטית (Weissenborn) ודוברו (גיטרת המתכת שכולם מכירים מעטיפת האלבום של דייר סטרייטס - (Brothers In Arms והקומפוזיציות מושתתות כולן על Open Tunings.

במופע, יוצגו קטעים אינסטרומנטלים מקוריים מתוך האלבום.  

The Raw Men Empire מנגנים פריק פולק מלנכולי, אבל עם הרבה שמחת חיים. את משבר הגבריות המודרנית הם מתרגמים ללוזריות גאה ולמאצ'ואיזם עם נקודה רכה במרכז הבטן. זו מוזיקה שמחה לאנשים עצובים, ולהיפך. אומנם מדובר ברביעייה, אבל מבט בכמות הכלים שעל הבמה לא מסגיר את זה. הלהקה מופיעה עם שלל גיטרות, בס, כלי הקשה שונים ומאולתרים, מלודיקה, גלוקנשפיל, קלידים וביטבוקס אנושי. הרשימה מתארכת כשמוסיפים לה את המוזיקאים השונים שמתארחים דרך קבע בהופעות, והופכים כל הופעה לשונה מקודמתה עם כינור, גיטרות וכלי הקשה נוספים.

דאבל פיצ'ר, יום שבת ה-12.12, 21:00, אוגנדה, אריסטובולוס 4, ירושלים

תגובות