מדריך

מסיבת בנות

דניאלה ספקטור, טליה אליאב ונועה שמר, שלוש יוצרות מקוריות, נפגשות לטריפל פיצ'ר בבירה

הצוללת הצהובה, ירושלים, 25-11-2009 21:30

דניאלה ספקטור היא מוזיקאית יוצרת צעירה, את אלבום הבכורה שלה שיוצא בימים אלה, כתבה הלחינה והפיקה עצמאית בשלוש השנים האחרונות. אלבומה הראשון מסרב ליפול למסגרת או הגדרה; השירים הם בעברית אך הנופים והאווירה רחוקים, זרים ומכושפים - כוכבי לכת דועכים, דובי קוטב לבנים ועצי דובדבן פורחים הם רק חלק מהתמונות בהן משתמשת דניאלה בכדי להעביר חוויה שהיא בה בעת אישית ופרטית אבל גם נגישה ומזמינה. בכתיבתה מושפעת דניאלה מענקים כמו לאה גולדברג, תום יורק, אביתר בנאי ולאונרד כהן, השראה ללחנים ולהפקה היא שואבת מאמנים כמו סופיאן סטיבנס, רדיוהד, סיגרוס, בלונדרדהד וברייט אייז, יחד עם זאת היא מצליחה להביא משהו לגמרי משלה, שהוא מאוד ישראלי וגם מאוד זר, שלא נשמע כמוהו בנוף המוזיקה המקומית. 

טליה אליאב החלה לנגן על פסנתר בגיל צעיר מאוד, כאשר הייתה בת 12 עברה אליאב לגור באנגליה שם החלה להלחין ולכתוב שירים בעברית. מאוחר יותר בחייה פגשה את עולם הג'אז ואת ג'וני מיטשל שהשפיעו על כתיבתה ועל שיריה. ב-2008 יצא אלבומה הראשון, "התנועה", בהפצת התו השמיני, וכעת היא עומלת על אלבומה השני.

נועה שמר היא מלחינה, זמרת ופסנתרנית ירושלמית. בעבר הקימה את ההרכב "נערתי" עם שירה קרנר והפיקה את הדיסק "שירים ללא מלים" - לחנים לדוד אלר ז"ל. נועה והשמרים - הוא הרכב חדש שקם ב-2008 והוא מופיע ומקליט בימים אלה את שיריה החדשים.

טריפל פיצ'ר, יום רביעי ה-25.11, 21:30, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות