מדריך

מה שבע?

Zero 7, הרכב הטריפ-הופ/צ'יל-אאוט הלונדוני, מגיע להופעה אחת בישראל

האנגר 11, תל אביב, 21-11-2009 21:00
מה שבע?צילום: יחצ

צמד המפיקים וטכנאי האולפן מאחורי זירו 7, Henry Binns ו- Sam Hardaker, החלו את דרכם בשנות ה-90, בתור כולבויניקים ומאוחר יותר כטכנאים בסטודיו לונדוני מפורסם (RAK,) בו הקליטו מדי יום אמנים כמו רוברט פלאנט (לד זפלין) והפט שופ בויז. לאחר שצברו קצת קשרים, החלו לרקום את הרעיונות שלהם-עצמם בחדרי החזרות. הם כינו את עצמם "זירו 7" על שם מועדון לילה בהונדורס. את ההכנה לפריצה הגדולה עשה עבורם Nigel Godrich, המפיק האגדי של רדיוהד, וגם חבר מהקולג'. הרבה לפני ה"טרנד" של ביצוע גרסאות כיסוי לרדיוהד (איזי סטאר אול סטאר, לדוגמא), השניים ביקשו ליצור גרסאות משלהם לשירים שלהם, והתוצאה, רימיקס ל- Climbing Up the Walls, הושמעה רבות ברדיו BBC האנגלי. מעט לאחר מכן, על אף הסתייגותם, הוכרזו בתקשורת האנגלית כ"התשובה הבריטית ל-Air". 

 ההייפ שנוצר סביב שמם הלך וגדל וחצי שנה מאוחר יותר, ב-2001, שחררו את אלבום הבכורה, Simple Things. האלבום כלל שיתופי פעולה עם הזמרות Sia Furler ו- Sophie Barker ועם סולן הנשמה Mozez. השילוב שיצרו בין סול, אסיד-ג'אז ו-fאנק, יחד עם קולותיהם של הזמרים המבטיחים, הבטיח קונצנזוס של תגובות חמות הן מהמבקרים והן מהקהל. האלבום הגיע במהירות שיא למעמד של אלבום זהב. הצלחת האלבום שלחה אותם לדרכים, לסיבוב הופעות ארוך שכלל כמה הופעות ענק בפסטיבלים גדולים באירופה ובריטניה. על הבמה הם אירחו את שלושת סולני האלבום, ההופעות המושקעות שלהם כללו לפעמים 20 נגנים בו זמנית על במה אחת. חצי שנה מאוחר יותר, האלבום שוחרר בארה"ב.

 באותה שנה, שיחררו אלבום מיקסים בסדרה המוערכת Another Late Night. האלבום כלל ביצועים של אמני היפ-הופ וצ'יל אאוט ואת הגרסה שלהם לשיר של ג'וני אוסבורן, Truth & Rights. ב-2004, אחרי ציפייה גדולה, שוחרר אלבומם השני When It Falls. האלבום כלל שיתופי פעולה עם שלושת סולני האלבום הראשון, כמו גם עם הזמרת הדנית Tina Dico.

ב-2006 הוציאו את אלבומם השלישי, The Garden. הפעם שיתף הצמד פעולה עם שני סולנים בלבד - הפרטנרית הוותיקה Sia והכוכב השוודי החדש דאז, חוזה גונזלס. לראשונה, תרם חצי הצמד הנרי בינס את קולותיו שלו לכמה מהשירים. ההרכב יצא להופיע יחד עם גונזלס וסיה בבריטניה, אירופה וארה"ב. סיבוב זה היה המוצלח ביותר שלהם עד כה, ותרם רבות לקריירות הסולו של שני האמנים האורחים. לאחר הסיבוב הזה נפרדו דרכיהם והצמד פנה לכיוון חדש.  באותה שנה יצר הצמד שני פרויקטים אינסטרומנטאליים-אקספרימנטאליים בשם Ingrid Etoו- Kling, שגם שוחרר כאי.פי. הקטעים מתוך האי.פי הזה תורגמו מאוחר יותר לשירי האלבום הבא של זירו 7.  

עת כתיבת השירים לאלבומם הבא, החליט הצמד לשנות כיוון. הם הופיעו מעט עם הפרויקטים הצדדיים שפיתחו. ההופעות האינסטרומנטאליות גרמו לשינוי בגישה המוזיקלית שלהם לקראת ההקלטות הבאות שעשו תחת השם זירו 7. בספטמבר 2009 שוחרר באירופה אלבומם הרביעי, Yeah Ghost. באלבום משתתפות הזמרות הבריטיות הצעירות והמבטיחות Eska Mtungwazi ו-Martha Tilston, כמו גם כוכב האלקטרו-ראפ הצעיר, Rowdy Superstar.  

זירו 7 בהופעה, יום שבת ה-21.11, 21:00, האנגר 11, נמל תל אביב

תגובות