מדריך

מלך יזראלס

צ'אק יזראלס, מלחין, מעבד ובסיסט שעבד בין השאר עם בילי הולידיי, בני גודמן, קולטריין ואחרים קופץ לביקור עם הטריו שלו

שבלול ג'אז, תל אביב, 01-02-2010 20:30
מלך יזראלסיחצ

צ'אק יזראלס - מלחין, מעבד ובסיסט, עבד עם בילי הולידיי, בני גודמן, ג'י.ג'י.ג'ונסון, ג'ון קולטריין והרבה אחרים. קיבל הערכה רבה בזכות פעילותו המוסיקלית עם שלישיית ביל אוונס האגדי (1961-1966)ועל הישגים חדשניים ב Jazz Repertory בתור מנהל הNational Jazz Ensemble בשנים 1973-1981. כיום צ'אק יזראלס מנהל את למודי הג'אז באוניברסיטתWestern Washington בבלינגהם ((Bellingham. צ'אק הוא אורח מלחין - מנהל של אנסמבלים ותזמורות שונות באירופה וכמו כן מופיע לעיתים קרובות עם שלישיית בארי הריס.

האלבום של צ'אק יזראלס"The Eindhoven Concert" שכולל קומפוזיציות שלו ועיבודים מקוריים מבוצעים על ידי תזמורתMetropole Orchestra תחת ניצוחו של צ'אק והשתתפותו של הסולן והחצוצרן קלאודיו רודיטי יצא בחברת Anzica Recordings. "The Bellingham Sessions" (Audio Ideas Recordings) - הוא אחד מהאלבומים האחרונים שלו כסולן ומוביל של הרכבים קטנים. חברת Mood Records הוציאה דיסק עם הקלטת קונצרט של יצירות ועיבודים של צ'אק יזראלס בביצוע התזמורת הפילהרמונית של הנובר תחת ניצוחו וחברת Chiaroscuro Records הוציאה לאחרונה הקלטות היסטוריות של התזמורת National Jazz Ensemble על הדיסק.

בין האלבומים הרבים של צ'אק יזראלס בתור בסיסט הדיסקים הבולטים ביותר הם: Coltrane Timeעם ג'ון קולטריין, My Point Of View עם הרבי הנקוק, Getz Au Go עם סטן גץ ורשימה גדולה של הקלטות עם שלישיית ביל אוונס הכוללת The Town Hall Concert, The Second Trio, Trio '65 Live At The Trident, Time Remembered ,Live At The Selley's Manne Hole.

צ'אק יזראלס טריו, יום שני ה-1.2, 20:30, שבלול ג'אז, האנגר 13, נמל תל אביב

תגובות

  • וביום שישי ב21:00 במבצר שוני בבנימינה

    ג'אז חו"ל, 16-11-2009 15:07

  • צ'אק יזראלס טריו-אלק כץ פסנתר יונתן רוזן -תופים

    ג'אז חו"ל, 16-11-2009 15:09