מדריך

יו ספינה מי ראונד

וינסנט "ספינה" וויליאמס (ברוקלין) מזמין אתכם למסע קרוס-ז'אנרי שיורכב מניו-סול, היפ-הופ, פאנק ואר-אנד-בי ועד לאסיד-ג'אז, אלקטרוניקה, דיסקו, אפרו-ביט והאוס

הבלוק, תל אביב, 20-11-2009 00:00
יו ספינה מי ראונד

וינסנט "ספינה" וויליאמס החל את צעדיו המוזיקליים הראשונים בברוקלין של שנות ה-80' ועשר שנים מאוחר יותר כבר התבסס כאחד ממפיקי ההיפ-הופ הנחשבים בעולם, כשהוא מפיק טיונים לאמנים כמו מוס-דפ, טאליב קוואלי, פרו מונץ', אמינם, גורו והג'אנגל בראדרס. 

עם האוזן המוסיקלית והסקרנות בה ניחן, לא עבר זמן רב עד שהחל לחצות את גבולות הז'אנר ויצר לעצמו שם של אחד מהמפיקים והתקליטנים הבולטים גם בתחום ההאוס האמריקאי, סול/פאנק/ג'אז ואפילו אפרו ביט, כשהוא מקבל הזמנות מיוחדות לרימיקסים וריאדיטים מאמנים כמו  לואי וגה, רוי איירס, דה-לה-סול, מארי ג'יי בלייג', סטיבי וונדר, קיו-טיפ, אריקה באדו, נייטמרס און וואקס, בלייז וקני דופ.

 

ספינה נחשב לאחד מהתקליטנים העסוקים ביותר בניו יורק ומופיע בקביעות במועדוני העיר, כמו גם במועדונים ופסטיבלים ברחבי העולם לצד תקליטנים גדולים כמו ג'יילס פיטרסון, ג'אזי ג'ף, קב דארג', ג'ו קלאוסל, ג'אזנובה ודיג'יי שאדו. בנוסף, הוא מוכר ברחבי ארה"ב גם בזכות ערבי ההוקרה המפורסמים שלו, בהם הוא משתף פעולה עם חברו התקליטן בוביטו, בסטים שמוקדשים למוזיקה של סטיבי וונדר (שגם הופיע אצלו כאורח כבוד בשתי מסיבות), מייקל ג'קסון ופרינס ולאחרונה גם פלה קוטי וג'יימס בראון. כמפיק הוציא ספינה לא פחות ממאות קטעים בז'אנרים שונים והוא אחראי על 24 אלבומים, מתוכם 16 אלבומי סולו.

 

 וינסנט "ספינה" וויליאמס בישראל, יום שישי ה-20.11, 00:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

ביום שישי בשעה 18:00 יתארח ספינה לייב בקול הקמפוס עם גלית גרינר. בואו לשמוע.

תגובות