מדריך

האלכימיסט

נטע וייסמן, מוותיקי סצינת האינדי המקומית שנחשב לאחד מחלוצי הניו-וייב הישראלי, בהופעה עם הרכב מלא, בעקבות אלבום הבכורה. אורח מיוחד: ברי סחרוף

תמונע, תל אביב, 09-03-2010 22:30
האלכימיסט

נטע וייסמן מהווה אחד מהיסודות הבסיסיים בטבלה המחזורית של סצנת האינדי הישראלית. וייסמן הקים בשנות השבעים עם פורטיס את "זבוב", שהפכה לימים ל"מים חמים" (עם יוסי בוזין, דייוויד גרייבס), והשתתף גם ב"פלונטר".

במהלך שנות השמונים פעל בעיקר באירופה: הקים עם ברי סחרוף ורמי פורטיס את S.O.B (שהפכה לימים ל"מינימל קומפקט") ואת Following Sentence , הרכב  New Wave הולנדי שזכה להצלחה מרשימה באירופה, גם לאחר שוייסמן פרש ממנו (תחת שמה של הסולנית (Neel).

במקביל לפעילותו הענפה באירופה, וייסמן נמנה על חלוצי ה-new wave  בישראל: הוא היה האומן הראשון שהופיע ב"פינגווין", בפתיחת ה"קולסאום" ובקולנוע "דן" עם להקתו המיתולוגית Madam E ולאחר מכן עם ההרכב ההולנדי המצליח Point of View. בהופעות אילו נכחו צמחו והושפעו כמה מהלהקות בולטות בישראל כמה שנים מאוחר יותר: תיסלם, משינה, נקמת הטרקטור, סיאם ועוד.

מדובר בהופעה מלאה ראשונה של אלבום הבכורה של וייסמן והרכב ה"אלכימיסט" (דנה לוי, אוהד בר, דנה לוטרמן, ליאור שושן ואודי תורג'מן). 

נטע וייסמן בהופעה, יום שלישי ה-9.3, 22:30, תמונע, שונצינו 8, תל אביב 

תגובות