מדריך

לא סטנדרטי

אנסמבל הצוללת הצהובה מארח את Chuck Israels, מלחין, מעבד ובסיסט שעבד בין השאר עןם בילי הולידיי, בני גודמן, קולטריין ואחרים

הצוללת הצהובה, ירושלים, 17-11-2009 21:30
לא סטנדרטי

במסגרת סדרת "לא סטנדרטים" מארח אנסמבל הצוללת את צ`אק יזראלס.

צ'אק יזראלס - מלחין, מעבד ובסיסט, עבד עם בילי הולידיי, בני גודמן, ג'י.ג'י.ג'ונסון, ג'ון קולטריין והרבה אחרים. קיבל הערכה רבה בזכות פעילותו המוסיקלית עם שלישיית ביל אוונס האגדי (1961-1966)ועל הישגים חדשניים ב Jazz Repertory בתור מנהל הNational Jazz Ensemble בשנים 1973-1981. כיום צ'אק יזראלס מנהל את למודי הג'אז באוניברסיטתWestern Washington בבלינגהם ((Bellingham. צ'אק הוא אורח מלחין - מנהל של אנסמבלים ותזמורות שונות באירופה וכמו כן מופיע לעיתים קרובות עם שלישיית בארי הריס.

האלבום של צ'אק יזראלס"The Eindhoven Concert" שכולל קומפוזיציות שלו ועיבודים מקוריים מבוצעים על ידי תזמורתMetropole Orchestra תחת ניצוחו של צ'אק והשתתפותו של הסולן והחצוצרן קלאודיו רודיטי יצא בחברת Anzica Recordings. "The Bellingham Sessions" (Audio Ideas Recordings) - הוא אחד מהאלבומים האחרונים שלו כסולן ומוביל של הרכבים קטנים. חברת Mood Records הוציאה דיסק עם הקלטת קונצרט של יצירות ועיבודים של צ'אק יזראלס בביצוע התזמורת הפילהרמונית של הנובר תחת ניצוחו וחברת Chiaroscuro Records הוציאה לאחרונה הקלטות היסטוריות של התזמורת National Jazz Ensemble על הדיסק.

בין האלבומים הרבים של צ'אק יזראלס בתור בסיסט הדיסקים הבולטים ביותר הם: Coltrane Timeעם ג'ון קולטריין, My Point Of View עם הרבי הנקוק, Getz Au Go עם סטן גץ ורשימה גדולה של הקלטות עם שלישיית ביל אוונס הכוללת The Town Hall Concert, The Second Trio, Trio '65 Live At The Trident, Time Remembered ,Live At The Selley's Manne Hole.

בשעה 17:30 תערך כיתת אמן עם צ'אק בה הוא יענה לשאלות הקהל.

צ'אק יזראליס בהופעה, יום שלישי ה-17.11, 21:30, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות

  • יש הופעות גם בשבלול בת"א ביום חמישי ובשוני בבנימינה ביום שישי

    נילי, 13-11-2009 20:57

  • ההופעות בשבלול ובשוני הם עם שלישיית צ'אק יזראלס ואורחים.

    ס., 14-11-2009 22:05