מדריך

כשעמיחי פגש את רביקוביץ'

אפרת גוש, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור, דרור קרן, אסף רוט ושלומי שבן יבצעו ויקראו משיריהם של דליה רביקוביץ' ויהודה עמיחי

מדיטק, חולון, 06-11-2009 12:00
כשעמיחי פגש את רביקוביץ'

תחת הכותרת "במרחק שתי תקוות"-  ייפגשו שני המשוררים הגדולים של הקלאסיקה הישראלית במופע המבוסס על שיריהם בהשתתפות האמנים: אפרת גוש, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור, דרור קרן, אסף רוט ושלומי שבן אשר לראשונה מעבדים בעצמם שירים מהרפרטואר של שני היוצרים.  

 

האמן פיליפ רנצר, יציג מיצג במיוחד למופע המבוסס על ההיכרות של פיליפ רנצר עם יצירותיהם של דליה רביקוביץ ויהודה עמיחי המתורגמים לצורות ולצבעים.

שיריה של דליה רביקוביץ, כלת פרס ישראל 1998 , מתאפיינים בשירה רומנטית שחשפה את סערות נפשה ונעה בין חיות אדירה ורצון להיות מעורבת בכל עניין פוליטי ומוסרי לבין דכאונות ונסיונות התאבדות, ואחדים משיריה הולחנו לשירים פופולריים. שירתה זכתה להערכה רבה והיא אף זכתה בפרסים ספרותיים למכביר: פרס ביאליק (1987), פרס שלונסקי ופרס ראש הממשלה לסופרים עבריים (2005). 

יהודה עמיחי, זוכה פרס ישראל לשירה 1982, נחשב לאחד המשוררים העבריים החשובים, לפורץ דרך ומחולל מהפיכה בשירה העברית החדשה, נמנה עם הבולטים בשירה הבינלאומית במאה ה-20. הוא היה משורר אורח והורה כתיבה יוצרת באוניברסיטאות שונות בעולם, בהן אוניברסיטת ניו-יורק, אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה ואוניברסיטת ייל. בשנת 1955 כאשר התפרסם ספרו הראשון "עכשיו ובימים אחרים" הוא חולל מהפיכה בשירה העברית והביא לשינוי מהפעני בשלון הפיוטית, צרוף בין חומרים פיוטיים לחומרים השאובים מן היום יום. יותר מ-100 משיריו הולחנו, ויצירות מוסיקליות נכתבו ובוצעו לשיריו בארץ ובעולם.

במרחק שתי תקוות, יום שישי ה-6.11, 12:00, מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)

תגובות