מדריך

עבודה לא עברית

ערב הופעות המציג להקות תל-אביביות שחוגגות מוסיקה לא-עברית, ומספקות חיבור לא שגרתי למסורות היהודיות והמזרח תיכוניות בפרספקטיבה רחבה וכלל-עולמית

תמונע, תל אביב, 08-11-2009 22:00
עבודה לא עברית

הערב יופיעו - Oy Division, Jewrhythmics, Mabrouk Band, The Jewish Monkeys 

Oy Division  - מנגנים מוסיקת עם אשכנזית כמו שצריך: פרועה, שמחה, מטרידה ומלוכלכת.  בלי ג'אז, בלי פיוז'ן, בלי שאיפות לקירוב לבבות מוסיקלי. נועם ענבר, סולן להקת הבילויים, איל תלמודי, נגן הקלרינט של הבלקן ביט בוקס, גרשון לייזרסון, אביחי טוכמן ואסף תלמודי מעלים באוב אקסטזה יהודית מזרח אירופאית עתיקה, בשפות שהולכות ונשכחות  

 

 Jewrhythmics - קולה המוסיקלי האמיתי של ההתנגדות, מעומק המחתרת של פרברי תל אביב. המסע של ולדימיר לומברג בחזרה לשנות נעוריו באוקראינה. הג'וריתמיקס משלבים את צליל הדיסקו האיטלקי שהיה פופולארי מאוד בבריה"מ של שנות השמונים עם מסורת שירי האידיש מבית סבא וסבתא - שפה גוועת מלווה במוסיקה גוועת.   

השירה הערבית של דקלה והראפרים SAZ ו MC Hassan מלווה את הצליל המזרח תיכוני של Mabrouk-band (רן בגנו ושרלי סבח), המבוסס על מסורות מרוקניות ודרוזיות יחד עם גישה עכשווית מערבית חשמלית. 

    

The Jewish Monkeys, מכניסים אל תוך המצלול הרוק הצועני שלהם את אותו ההומור היהודי-גלותי-נוירוטי-אמריקאי המוכר לנו מהעבודות של וודי אלן, ג'קי מייסון, פיליפ רות וג'רי סיינפלד. 

עבודה לא עברית 1, יום ראשון ה-8.11,  22:00, תמונע, שונצינו 8, תל אביב

תגובות