מדריך

מגדל בבל

בבל ג'ילברטו, שמשלבת באלגנטיות מוסיקה ברזילאית אותנטית עם סאונד אלקטרוני מעודכן, מגיעה לארץ בעקבות אלבום חדש. שני מופעים בערב

זאפה, הרצליה, 10-11-2009 19:30
מגדל בבליחצ

בבל ג'ילברטו, מהקולות הבולטים של המוזיקה הברזילאית בעשור האחרון, היא ביתם של המוזיקאי והגיטריסט הגדול ושל זמרת הבוסה-נובה הברזילאית מוצ'יה. מראשית שנות האלפיים הוכיחה בבל ג'ילברטו שהיא הרבה יותר מבת-של, כששילבה את מסורת הבוסה-נובה עם מקצבים אלקטרוניים וגרוב מעודכן, שהציגו את פניה החדשות של המוזיקה הברזילאית. שלושת האלבומים שהוציאה - Tanto Tempo, Bebel Gilberto ו-Moment זכו לשבחי הביקורת ומכרו מיליוני עותקים ברחבי העולם.

בין היתר היא שיתפה פעולה עם שמות כמו דיוויד ביירן, ארטו לינדסי, ת'יברי קורפוריישן, אמון טובין, נינה מירנדה ועוד. בנוסף, ראו אור שני אלבומים ובהם רמיקסים לקטעים של ג'ילברטו (כולל רמיקסים של אלקטרונאים מובחרים כמו 4הירו, לאיו&בושוואקה, קינג בריט ואחרים), שהדגישו את ההערכה הגדולה למוזיקה של ג'ילברטו בקרב מוזיקאים עכשוויים, ואת הקשר ההדוק שלה לרוח התקופה.  

 באלבומה החדש, All In One , משתפת ג'ילברטו פעולה עם המפיקים הנחשבים מארק רונסון (שהופיע השנה בארץ הופעה בלתי נשכחת), דידי גוטמן (ברזיליאן גירלז), ג'ון קינג (דאסט בראדרז) ודניאל ז'ובים - נכדו של מלך הבוסה נובה אנטוניו קרלוס ז'ובים. כפי שמרמזים השמות האלה, גם בו מציגה ג'ילברטו את הגירסא העדכנית ביותר למסורת המפוארת של הבוסה-נובה.

בבל ג'ילברטו בהופעה, יום שלישי ה-10.11, 19:30 ו-22:00, זאפה, מדינת היהודים 85, הרצליה

תגובות