מדריך

מחול אחר

יצירתו של שאנג צ'י-סון עוסקת בהשפעתה של הזהות המינית הכפולה על שפת התנועה של הגוף, ובכוחה המיתי של אלת החיים הנוגע ללידה, למוות, להרס ולבנייה

סוזן דלל, תל אביב, 24-10-2009 21:00
מחול אחריחצ

נו-ווא היא אלת החיים במיתולוגיה הסינית, המייצגת את היבטיה הזכריים והנקביים של האנושות. היצירה עוסקת בהשפעתה של הזהות המינית הכפולה על שפת התנועה של הגוף, ובכוחה המיתי של אלת החיים הנוגע ללידה, למוות, להרס ולבנייה.

דיאלוג II מוסיקה: סונטה לצ`לו סולו מאת ג`יורג`יו ליגטי יצירה ווירטואוזית מרתקת העוסקת ברוטציה בין חלקי הגוף השונים. המופע שואב את השראתו מן המחזה `פסיכוזה 4:48`, אשר נכתב על ידי המחזאית הבריטית שרה קיין כשנה בטרם שמה קץ לחייה.

שאנג צ`י-סון עבודותיו של הכוריאוגרף הטייוואני שאנג צ`י-סון הועלו בין השאר במסגרת מופעי להקת המחול של סשה וולץ, בתיאטרון המחול נירנברג, בתיאטרון המחול קלאוד-גייט ובתיאטרון המחול של טורינו. ב-2005 זכה שאנג ב"פרס התיאטרון והספרות הבווארי", וב-2008 זכה בפרס הכוריאוגרפיה בפסטיבל מחול הסולו הבינלאומי ה-12 בשטוטגרט. יצירתו "זרז את צעדיך" הייתה מועמדת ל"פרס טאישין לאמנויות" בפסטיבל האמנויות ה-9 בטאיפיי, טייוואן 2007, ולפרס פסטיבל המחול הבינלאומי Side-by-Side 2008. יצירתו "דיאלוג "II הופיעה בין השאר בתיאטרון המחול של ליון, צרפת, ובפסטיבל ראבלו לאמנויות, איטליה, 2008.

שבת וראשון, 24-25.10, 21:00, סוזן דלל, יחיאלי 6, תל אביב

תגובות