מדריך

הירומי מונאמור

הירומי אוהרה, פסנתרנית יפנית חסרת גבולות, חוזרת לישראל, הפעם עם הקוורטט שלה - Sonic Bloom

האנגר 11, תל אביב, 14-11-2009 20:30
הירומי מונאמורצילום: Muga Miyahara

הירומי אוהרה הפתיעה את קהילת הג'אז עם אלבום הבכורה Another Mind שיצא ב-2003. האלבום הגיע לזהב וזכה בפרס אלבום הג'אז של השנה ביפן. אלבומה השני של הפסנתרנית והמלחינה Brain, זכה בפרס ה Horizon, בפרס האמן המבטיח של Swing's Journal, בפרס אלבום הג'אז הטוב של השנה ביפן ובפרס ארגון העיתונאים היפני. הפרסים לא הפסיקו לזרום אחד השני והירומי הפכה מהר מאוד לאחד השמות החמים של עולם הג'אז. הירומי המשיכה בקו ההצלחה עם האלבומים Time Control שיצא ב- 2007 ו- Beyond Standard שיצא ב- 2008, שניהם הוקלטו עם הסופר גרופ שלה עמו תגיע לארץ - Sonic Bloom.

ילידת 1979 בשיזוקה, יפן, הירומי החלה לנגן על פסנתר בגיל שש. מהמורה הראשון שלה היא מספרת שלמדה לשים דגש על האינטואיציה לא פחות מאשר על הטכניקה. הירומי פעלה על פי האינטואיציה שלה כשנרשמה לבית ספר ימהאהה למוזיקה פחות משנה אחרי שיעור הפסנתר הראשון שלה. בגיל 12 כבר הופיעה באולמות, לעיתים עם אורקסטרות מכובדות, בגיל 14 כבר ניגנה עם הפילהרמונית הצ'כית. עם כניסתה לגיל ההתבגרות החלה הירומי לחקור את עולם הג'אז ולצלול לתוך אינספור האפשרויות הגלומות בו. פגישה מקרית עם צ'יק קוריאה כשהיתה הירומי בת 17, הובילה להופעה לצד פסנתרן הג'אז האגדי כבר ביום שלמחרת... ב- 2009 הוציאו השניים אלבום דואט משותף.

ב- 99' הגיעה הירומי לארצות הברית והחלה ללמוד בבית הספר למוזיקה ברקליי בבוסטון, על הלימודים שם היא מעידה שהם "הרחיבו את האופן בו אני תופסת מוזיקה". בין המורים שלה בברקליי נמנה הבסיסט הוותיק ריצ'רד אוונס שהפיק יחד עם אחמד ג'אמל את אלבום הבכורה שלה בחברת Telarc היוקרתית.

רשימת ההשפעות שלה, כמו המוזיקה שלה עצמה, חסרת גבולות, ממוזיקה קלאסית דרך ג'אז Fאנק וקינג קרימסון.

הירומי אוהרה בהופעה, יום שבת ה-14.11, 20:30, האנגר 11, תל אביב

תגובות