מדריך

פתקיות

אלי לס והפיטס חוברים לדאבל פיצ'ר חתרני במיוחד, בסינקופה בר

סינקופה, חיפה, 24-10-2009 21:30
פתקיותצילום: גרבולון

פיטס הינה אחת הלהקות הבודדות שעדיין פעילות מקרב סצינת האינדי התל אביבית של תחילת שנות האלפיים. הלהקה הוקמה בתחילת שנת 2004 על ידי אורי סגל (Wilkesboro Brothers), טליה פרי (Elliot, The Aprons) ואלון כספי (Elliot). בשנת 2005 הוקלט אלבומה הראשון (Pits) באולפני הפטיפון על ידי עמי שלו (Monotonix) וזכה לתגובות אוהדות בקרב חובבי מוזיקה בארץ. זמן קצר לאחר מכן עזבו פרי וכספי את הארץ לניו יורק. מששבה פרי לארץ היא חברה בשנית לסגל כשאת עמדת הבאסיסט אייש אסף תאג'ר (Katamine, Ex-Lion Tamer, Family Butchers). בשנת 2006 החלה הלהקה לגבש חומרים חדשים, והספיקה להקליט מחצית מהאלבום הבא בטרם עזב תאג'ר את הארץ לסיבוב הופעות בחו"ל. את מקומו של תאג'ר תפס הבאסיסט הנוכחי, יונתן יידוב (Famous People,  , רמלה, Werner Alarm, ממלושן), ואיתו גם הוקלטה המחצית השניה של האלבום. האלבום Cerberus , אשר הוקלט על ידי דויד פרץ ונדב אזולאי, יצא בשנת 2007 בלייבל פית/קית וזכה לביקורות נלהבות בעיתונות, באתרי אינטרנט ובקרב הקהל. במקביל ייצא שמם כלהקת הופעות מרתקת ומשובחת. בימים אלו עובדים חברי Pits על אלבומם הבא וממעטים להופיע.

אלי לס - בגיל 24, בקנדה, החל להקליט שירים שכתב באנגלית על טייפ ארבעה ערוצים שכור. כשחזר לארץ ב-2000, המשיך בכתיבה והקלטה והקים את ההרכב בלאק בלנדר (יחד עם אסף דר ז"ל על הבאס, יפתח כדן על הגיטרה ואלעד סטרומר על התופים). בלאק בלנדר שחררה את אלבומה היחידה Jets בלייבל בפאסט מיוזיק ב-2003. במקביל, המשיך לקליט על פור טרק שירים רבים, חלקם בעברית - מהם ריכז 15 קטעים לאלבום כוכב מלא באכסניות, שיצא בהפקה עצמית ב-2004.

לאחר הוצאת האלבום, לס פגש את איציק אדרי (Salesmen) ואת צוריאל פניגשטיין וגילה אהבה משותפת לניל יאנג. בחורף 2004 קיימו את הפעתם המשותפת הראשונה בעין-גב תחת השם The Dogs. ההרכב היה אחד מהפעילים בלייבל החדש דאז - פית/קית. לאחר תקופה של הופעות והקלטות, שהתגלמו באלבום הבכורה "בין הגדרות" (2006) שיצא בחשאיות בפיתקית 2006, נכנסה הלהקה לשלב הקפאה לא ברור ולס התפנה להקלטת אלבום סולו שני, קישון, אותו הקליט בביתו ברחוב הקישון בפלורנטין.

בסוף 2006 החל לנגן את שיריו עם הרכב חדש, שכלל את דני הדר, יואב גרוס (Two States) ועידן אברהמי.

אלי לס והפיטס, יום שבת ה-24.10, 21:30, סינקופה, כיאט 5 פינת נתנזון, חיפה

תגובות