מדריך

איש חסיד היה

מתיסיהו, הראפר החרדי שכבש את ארצות הברית, מגיע לישראל בעקבות אלבומו החדש, Light

בארבי, תל אביב, 27-09-2010 22:00
איש חסיד היהצילום: Beau Grealy

מתיסיהו - הפריצה הגדולה של מתיסיהו התרחשה בשנת 2006 עם צאת אלבומו youth" " עליו היה מועמד לפרס גראמי , ומאז מ הוא אחד השמות החמים בעולם המוזיקה מזה מספר שנים.  בסוף 2009 יצא אלבומו החמישי "light" (אותו השיק גם בארץ בשתי הופעות מלאות עד אפס מקום בבריכת הסולטן ובבארבי) בהפקת דייויד קהאן שעבד גם עם פול מקרטני.

 

האלבום קבע שיא חדש להצלחתו , ובעקבותיו כבש מתיסיהו פסגות מוזיקליות נוספות . השיר "one dayמתוך האלבום הוא ללא ספק אחד הלהיטים הבולטים בקריירה המוזיקלית של מתיסיהו וגם במפת המוזיקה של שנת 2010. השיר, שהפך להמנון בקרב צעירים רבים ברחבי העולם, נכנס לאלבום הרשמי של המונדיאל האחרון, ואף נוגן באצטדיון ביוהנסבורג במשחק הגמר בזמן טקס הענקת המדליות.

"one day" , סלל גם את הדרך לשיתופי פעולה של מתיסיהו עם כמה וכמה מוזיקאים נחשבים : החל מאמן ההיפ הופ AKON  שהקליט עם מתיסיהו גרסא לשיר, ועד אינפקטד משרום הישראלים שרקחו את הרימיקס המפורסם והמצליח לשיר. בעקבות הצלחתו של הרימיקס, שכיכב במקומות הראשונים במצעדי המוזיקה בארץ , הגיע מתיסיהו להתארח בהופעה האחרונה של אינפקטד בישראל בפברואר האחרון בביתן 1. 

 

מאז ביקורו האחרון בארץ, ממשיך מתיסיהו להופיע עם האלבום החדש, כאשר על הבמה מלווה אותו שלישיית הנגנים dub trio, הרכב אינדי אמריקאי משובח בזכות עצמו. בין הופעות ביפן, אוסטרליה ארה"ב ודרום אמריקה (ארגנטינה וקולומביה), לצד אמנים כמו roots  ובן הרפר , הספיק מתיסיהו לקפוץ לאולפנים של ג'יי לנו, דייויד לטרמן וג'ימי קימל, ולכבוש מיליוני צופי טלוויזיה.

 

תגובות