מדריך

כשדניאל מתקלט

דניאל וואנג, אשף הספייס האוס והדיסקו, מגיע מברלין לסט מיוחד של ניו, איטלו וקלאסיק דיסקו והאוס, מאוסף התקליטים הנדיר שלו

הבלוק, תל אביב, 09-10-2009 23:30
כשדניאל מתקלטיחצ

וואנג, שנולד בצפון קליפורניה, עבר לניו יורק לקראת סוף שנות ה80' והתחיל להפיק את המוזיקה המיוחדת שלו בתחילת שנות ה90 בלייבל "באליהו" ובהמשך גם בלייבל של מורגן גייסט "אנבירון", הצליח ליצור מספר מרשים של קלאסיקות על זמניות ואלבומים מדהימים על ידי שימוש יוצא דופן בסמפולי דיסקו נדירים ובאוסף הסינטים האנלוגי המרשים שלו, כשהוא מקדים את גל הניו דיסקו העכשווי ב-15 שנה. 

ההפקות של וואנג משתבחות בסאונד מוקפד ונוצץ ויופי הרמוני ומלודי מכושף ששואב מן העבר ומהעתיד בו זמנית, ובתור תקליטן הוא יחיד ומיוחד במינו כשבניגוד לרוב התקליטנים המושפעים מדיסקו וניו דיסקו ומשתמשים ברה-אדיטים שחותכים החוצה חתיכות שלמות של המוזיקה המקורית בכדי להצניע את המלודיה וההרמוניה הדרמטית שאייפנה את קטעי הדיסקו הישנים, וואנג לוקח את המוזיקה הזו חזרה למקורות ומנגן מה שהיה למעשה מוזיקת ריקודים לקהילת הגייז, כשהפוקוס העיקרי הוא השיר והמלודיה וחוש הדרמה שהיה מרים בזמנו את הרחבות של הגאראז', הסיינטס ועוד. 

משנת 2003 מתגורר וואנג בברלין,משם הוא יוצא לגיגים על במות ברחבי העולם בכדי לתקלט את התמהיל המיוחד שלו של האוס, איטלו ודיסקו קלאסיקס. גם בברלין כמובן אימצו אותו בחום גם סצינות ההאוס והדיסקו וגם סצינת הגייז, והוא  אורח קבע בליין הגייז המצליח ה- "פט שופ ברז" המתרחש בברגהיין קנטין. 

לליין אפ מצטרף רזידנט הפאג אביחי פרטוק ויחד איתו ינגנו גם יוגו ועידן גבריאל.

דניאל וואנג בישראל, יום שישי ה-9.10, 24:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות