מדריך

כריזמטי בטירוף

דיג'יי קריזמה (בולטימור), אחד מהמפיקים והתקליטנים המשפיעים ביותר בסצינת המוזיקה האלקטרונית העכשווית בעולם, מגיע לסט שיערבב האוס, טכנו, דאבסטפ, היפ הופ, ברוקן ביט ועוד

הבלוק, תל אביב, 22-01-2010 23:30
כריזמטי בטירוףיחצ

קריזמה התפרסם בשנות ה-90', כחבר בקבוצת ההפקה המפורסמת "הבייסמנט בויז" (ביחד עם דיג'יי ספן ומוריס פולטון), קבוצה שאחראית על מספר גדול של קלאסיקות האוס משנות ה90 וה2000, וביחד עם כוכבים מודרניים כמו דניס פרר, הוא נחשב לדור שני בשושלת ההאוס האמריקאית של מאסטרס אט וורק, טוד טרי ושאר תקליטני ומפיקי אולד סקול. הדור הזה מתאפיין בהכרה ובקיאות גדולה בהאוס ושורשיו, דיסקו, ג'ז, גוספל וסול אבל גם בפתיחות למתרחש בעולם במקביל אליהם ומחוץ לארה"ב ולכן השפעתם חזקה גם בסצינות האירופאיות של ההאוס והטכנו.

אבל השפעתו של קריזמה לא נעצרת רק כאן. כמו קני דופ, ספינה, מוריס פולטון ועוד מפיקים גדולים אמריקאיים, גם קריזמה צמח מההיפ הופ והגיע משם להאוס. הביטים השבורים של ההיפ הופ חלחלו להפקות ההאוס שלו, נותנים להן גוון ריתמי מיוחד ואופייני רק לו, סוג של סווינג-באונס-ובאמפ שהפכו לסגנון בפני עצמו שמצד אחד ניסח את צליל הבולטימור קלאב (ז'אנר שהוא שילוב של האוס, ברייקביט ומיאמי בייס ושהתפרסם בזכות תקליטנים כמו דיפלו) ומהצד השני יצר תבנית שעליה בנוי באופן כמעט בלעדי ז'אנר ה-יו-קיי פאנקי, השגעון העכשווי שסוחף את המוזיקה האורבנית באנגליה ושקריזמה נחשב לאב הרוחני שלו.

כמפיק ורמיקסר עבד קריזמה עם אמנים גדולים כמו: Everything But The Girl, Lenny Kravitz, Ann Nesby, Ron Carroll, Roy Ayers, Bob Sinclar, Kathy Brown and Ministers de la Funk ועוד.

קריזמה בישראל, יום שישי ה-22.1, 24:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות