מדריך

ביטים מהגאראז'

טוני האמפריז, הסנדק הבלתי מעורער של הגאראז' האמריקאי, נוחת בפעם הראשונה בישראל לסט סולו של 7 שעות

הבלוק, תל אביב, 18-09-2009 23:30
ביטים מהגאראז'יחצ

התקליטן, בעל הלייבל והמפיק המיתולוגי טוני האמפריז, הסנדק הבלתי מעורער של הגאראז' האמריקאי, שמככב בסצינה הניו-יורקית במשך שלושה וחצי עשורים, נוחת בפעם הראשונה בישראל לסט סולו של 7 שעות!

טוני האמפריז הוא אחד הדי.ג'ייז היחידים בהיסטוריה שיכולים לזקוף לזכותם את צמיחתה של הסצינה בארה"ב ובעולם כולו ואחד מהנדירים שאפשר לומר עליהם שהשאירו חותם בל יימחה על תעשית המוזיקה העולמית. את התפתחות הקריירה של האמפריז כדי.ג'יי ניתן להקביל להתפתחותו של סגנון ההאוס, ובנוסף הוא זוכה להערכה על תרומתו המכרעת להתפתחות הגאראג' (הידוע גם כג'רזי-סאונד), לצד פטרון הז'אנר, לארי לוואן. בזכות עבודתו במועדון האגדי ה"זנזיבר" בניוארק, ניו-ג'רזי, היה האמפריז בשלבים רבים של הקריירה שלו שווה ללוואן במעמדו כדי.ג'יי בכיר בניו-יורק, ועד היום הוא נחשב לאחד מארבעת הדיג'ייז האמריקאיים החשובים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה ביחד עם לוואן, דיוויד מנקוזו ופרנקי נקלס.

במשך 35 שנה נושא האמפריז את לפיד מוזיקת האנדרגראונד האמריקאית, לאורך שנות ה80 כרזידנט הראשי של מועדון ה"זנזיבר", בשנות ה90 כרזידנט מועדון הענק הלונדוני ה"מיניסטרי אוף סאונד" ומועדון ה"וינל" הניו יורקי, ובשנות ה2000 כרזידנט מקדש ההאוס הניו יורקי ה"סיאלו" ופסטיבל "סאות'פורת" ואחד מהתקליטנים המבוקשים והגדולים ביותר בפסטיבלים ומועדונים ברחבי העולם. הסאונד של האמפריז הוא חם, סקסי ומלא בנשמה, אותנטי ושחור, מוזיקת גטו עם השפעות חזקות של גוספל, אר-אנד-בי, פאנק וסול באנרגיה גבוהה, גולמית ומחוספסת, נתמכת בבייסליינים עמוקים ועוצמתיים וגרוב יציב ובלתי מרפה.

בנוסף לעבודתו כדי.ג'יי, מפיק האמפריז קטעים מקוריים ורמיקסים, וכבר העניק את מגע הקסם הגראז'י שלו ליצירותיהם של אמנים כמו צ'אקה קאן, דונה סאמר, קווין לאטיפה, ג'אנגל בראדרז, ג'אנט ג'קסון, די-לייט והשוגרקיובס. לצד כל אלו ולצד אלבומי סט שהוציא בחברת "סטריקלי רית'ם", פאבריק וצ'ויס, מוציא האמפריז גם מוזיקה מקורית תחת השםTony Humphries Project.

טוני האמפריז בארץ, יום שישי ה-18.9, 23:30, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות

  • Tony Humphries - Mix The Vibe (CD)

    היי, יש ברשותי עותק חדש ועדיין סגור בניילון של הדיסק הנ"ל. מי שמעוניין לרכוש נא לפנות במייל ל - v_togo@yahoo.com

    אבי, 14-09-2009 05:42