מדריך

צלילים מהחלל החיצון

מורגן גייסט, חצי ההרכב Metro Area, מגיע לארץ עם סט שמאגד פופ, האוס טכנו ודיסקו ולא נשמע כמו שום דבר אחר

ברזילי, תל אביב, 17-09-2009 23:30
צלילים מהחלל החיצוןצילום - יחצ

Morgan Geist - יליד ניו ג'רזי שחרר את תקליט הבכורה שלו בשנת 1994. בשנת 97 הוא שיחרר אלבום אמן "The Driving Memoirs " שחשף לראשונה את יכולתו של הבחור לשלב יחדיו אלמנטים בלתי אפשריים לעולם הטכנו-סול שיצר. במהרה הוא מתחבר ליוצרים אמריקאים ואירופאיים שיחדיו לוקחים את הטכנו הדטרויטי הקלאסי למקומות מורכבים, מלודיים ופ'אנקיים מתמיד.

ב-1995 הוא מקים את הלייבל Environ ומצרף אליו את  Darshan Jesrani אל מה שעתיד להפוך לאחד מהרכבי הדיסקו המובלים בעולם "Metro Area". תחת ההרכב ממשיך גייסט לאתגר גבולות וז'אנרים ומצליח לחבר יחד עם שותפו בסטודיו שלהם בברוקלין את אווירת הדיסקו של שנות ה70 וה80, מסורות סאונד ניו יורקיים מובהקים כמו הבוגי (או אלקטרו-בוגי) אל הסאונד ויכולות ההפקה של ההאוס והטכנו .

בדרך מצליחים גייסט וחברו דארשאן לעבוד, להפיק ולרקוח רמיקסים לאמנים כמו: טרייסי ת'ורן (אט'רי ט'ינג באט דה גירל), ארלנד אוי (קינגז אוף קונוויניינס), קלי פולאר (שאותו הם גילו), פראנץ פרדיננד ודה ראפצ'ור. בתור מובילים וממציאים בתחומם, נקראו השניים אל הדגל בכדיי למקסס דיסק בסדרת האוספים המהודרת של מועדון הפאבריק הלונדוני , התוצאה הייתה אחד האלבומים המוצלחים והמדוברים בסדרה שהציגה את עולמם המוזיקלי המרתק של השניים.

בשנה שעברה הצליח גייסט למתוח את הגבלות פעם נוספת לאחר ששבר שתיקה רבת שנים בקריירת הסולו שלו ושיחרר את אלבומו  "Double Night Time". מעבר לעבודה משותפת עם הווקאליסט ג'רמי גרינספאן, הציג גייסט שילוב של יכולת כתיבת טקסטים עמוקים, עבודת סינטסיזירים מהחלל החיצון, מרחב סאונד מדהים וכמובן חיבורים חוצי ז'אנרים.

מורגן גייסט מגיע אלינו בשיאו כחלק מסיבוב הופעות אירופאי.

ליווי מקומי יעניקו טובי בפתיחה ודיפ'ה בסגירה.

מורגן גייסט בישראל, יום חמישי 17.9, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות