מדריך

סוף העולם בלוז

כשמאיר אריאל פגש את בוב דילן - יונתן גפן, שלומי שבן ,יהלי סובול, אפרת גוש,ערן צור וקרני פוסטל יבצעו משיריהם

מדיטק, חולון, 11-09-2009 12:00
סוף העולם בלוזצילום - יחצ

בוב דילן הנחשב לאחד מגדולי הכותבים במוזיקה הפופולרית האמריקאית, נתפס בקרב אמנים ישראליים כשילוב בין משורר מחאה לזמר בלוז. מאיר אריאל, בן דורו, שנחשב ל"דילן הישראלי", טען לא אחת שדילן היה מקור ההשראה העיקרי שלו. 

השפעתו העצומה של דילן ניכרת גם במוסיקה הישראלית ורבים מהאמנים הידועים בארץ תרגמו וביצעו גרסאות כיסוי לשיריו. שלומי שבן, אחד מהמשתתפים הקבועים בסדרה תרגם ויבצע את השיר שכתב והלחין בוב דילן "מותק את אצלי בראש". 

במופע משתתפים: שלומי שבן, אפרת גוש, יהלי סובול, קרני פוסטל וערן צור אשר לראשונה מעבדים בעצמם 15 שירים מהרפרטואר של שני היוצרים. בנוסף, כל אחד מהמוסיקאים מקדיש שיר מהרפרטואר שלו עצמו לאחד משני היוצרים. 

במפגש אורח מיוחד: יונתן גפן, שתרגם לעברית אחדים משיריו של דילן, יקריא משיריהם של בוב דילן ומאיר אריאל ויספר גם על הקשר בין השניים.

האמן פיליפ רנצר, יציג מיצג שיצר במיוחד למופע, הבנוי משלושה מוביילים התלויים מעל ראשי המוסיקאים - האובייקטים הם דימויים אסוציאטיביים המבוססים על ההיכרות של פיליפ רנצר עם יצירותיהם של דילן ואריאל המתורגמים לצורות ולצבעים, בדומה לאופן תרגום יצירותיהם של השניים ע"י המוסיקאים המשתתפים במופע.  

כשמאיר פגש את דילן, יום שישי ה-11.9, 12:00, מדיטק חולון, שד' גולדה מאיר 6, חולון

תגובות